Muu

Alexander Genis

Loomingu Raamatukogu esitleb:
Alexander Genise ja tema tõlkija Toomas Kalli vestlus

New Yorgis elav Alexander Genis (s. 1953) on eesti lugejatele tuttav ja armastatud autor. Tema eesti keelde tõlgitud teostest on ilmunud rohkelt arvustusi nii perioodikas kui ka raamatublogides. Paljudel on kindlasti värvikalt meeles tema raamatud: “Dovlatov ja tema ümbrus. Filoloogiline romaan” (2013) ning “Lugemistunnid: raamatusõbra kamasuutra” (2016). Mõlemad raamatud on avaldatud “Loomingu Raamatukogus”, mis on omaette kvaliteedimärk.

Lugejatele läheb korda Genise erudeeritus, rahulik mõtisklemine, rohked avastused kirjandusest ja elust ning peen huumor. Genise kirjutised võivad meenutada Kalev Kesküla esseekogu “Elu …sumedusest” – mõlema autori kohta saab öelda “muhe lugemine”.

Alexander Genis on tänavuse festivali “Dovlatovi päevad” üks peakülalisi.

26. augustil kell 15 kohtub Alexander Genis oma eestikeelsete lugejatega. See on Loomingu Raamatukogu eriüritus, mille raames vestleb kirjanikuga tõlkija Toomas Kall (kes ka vahendab vestlust eesti keelde).

Sissepääs tasuta. Tere tulemast!

LINGID

Alexander Genisest ja katkend ta raamatust “Lugemistunnid: raamatusõbra kamasuutra” (2016):

http://kultuur.err.ee/310406/lugege-katkendit-alexander-genis-lugemistunnid-raamatusobra-kamasuutra

“Dovlatovi Päevad – 2017” tutvustus:

http://kultuur.err.ee/605897/dovlatovi-paevad-toovad-eestisse-mitmed-tuntud-kirjanikuga-seotud-persoonid

NB! Telliskivi Loomelinnaku alal toimub Kirbufestival, seetõttu saab alale sisse parooliga:  Alexander Genis / Alexander Genise raamatuesitlus

Galerii

Ajakava

Tasuta