“Ameerika ahv”‘ / JÄÄB ÄRA!!!!

JÄÄB ÄRA!! Teater, Tallinn

Korraldaja ARTSAAD OÜ

Kinnine projekt “Vaba lava”

Moskva kultuuriameti ja Eesti Suursaatkond Moskvas toetusel

esitab etendust “Ameerika ahv” Mihkel Raua näidendi põhjal. 16+

Režissöör Deniss Husnijarov
Kunstnik Konstantin Solovjov
Helilooja Juri Nikolaenko

Režissöör Deniss Husnijarovi etendus kaasaegse eesti dramaturgi Mihkel Raua näidendi põhjal – see on pingeline tasakaalu otsimine reaalsuse ja mängu piiril, juhuslikkuse ja  hoolikalt produtseeritud stsenaariumi ning kõrgete hinnangute ja surma vahel. Leping, publiku hääled ja populaarsus omavad siin suuremat tähtsust kui perekondlikud või sõprussuhted. Iga vaataja on selles totaalses mängus osaleja, kus mängu piire, nii nagu ka seda, kes mängu alustas ja läbi viib, näha ei ole.
“Ameerika ahv” on veider jutustus sellest, kuidas noormees, haarates revolvri, seab oma sammud prestiižse vokaal-telekonkursi castingu poole. Hetkel on ta üks tuhandetest kuulsuse jahtijast, järjekordne võistleja, kes astub lavale selleks, et laulda. Ei õnnestu ei laulud ega juturääkimine: autoriteetne žürii teeb ta maatasa. Lisaks tekitavad kõik noormehe üritused saada teine võimalus neis vaid kahetsustunnet, pilkamist ja ärritumist. Nooruki jaoks pöörab loomingu- ja muusikamaailm ennast ootamatult pea peale, demonstreerides jahedat ükskõiksust ja jäikust. Seejärel saab hoopis temast peamine valija ja peažürii kohtunik, eesotsas koos oma isaga. Etenduse peategelane on poeg, kes on üles kasvanud ilma oma isata. Noormees otsib võimalust esimest korda elus kohtuda ja rääkida oma isaga ning tõestada temale, et ta on midagi väärt.

Deniss Husnijarov on noor perspektiivikas režissöör ja “Läbilöögi” preemia laureaat “2013. aasta parima režissööri kategoorias” “ON.Teatri” labori etenduse eest “Platonov. Elades peamist elu”. Denissi näidendid etenduvad arvukatel vene teatrilavadel: Peterburis, Moskvas, Viiburis, Kudõmkaris. Deniss on SPbGATI näitlejameisterlikkuse pedagoog.

Etenduse kestvus on 1 tund ja 10 minutit ilma vaheajata.
Esietendus toimus 29. märtsil 2015 “Avatud lava” projekti direktsiooni laval. (Povarskaja, 20).

Hetkel resideerub etendus VS. Meierholdi nimelises keskuses ning etendub Mustas Saalis.

Etendus on vene keeles eesti keelse  tõlkega.

Galerii