Kontsert

HÕIMUPÄEV 2017

Korraldaja MTÜ Fenno-Ugria Asutus

21.10 kell 15-21

Vaba Lava

Hõimupäevad on soome-ugri rahvaid tutvustav ja koostööd edendav avalikkusele suunatud üritustesari.  Traditsioon tähistada oktoobrikuu kolmandal laupäeval tähistatakse hõimupäeva sai alguse 1931. aastal ning taastati 1991. aastal. Alates 2011. aastast on hõimupäev riiklik tähtpäev.

Hõimupäevade tänavuses programmis on tänu Soome juubeliaastale tähelepanuväärne osakaal põhjanaabritega seotud üritustel. Suurel hõimupeol Tallinnas Vabal Laval astuvad üles Soome vabariigi 100. aastapäeva kontserdil koos esinenud saami räppar Ailu Valle ja Mari Kalkun,  Eestit külastavad karjala, komi, udmurdi, mari, ungari, liivi ja põhjarahvaste pärimusmuusikud ning Eesti koorid.

Külalised  saavad tutvuda Eestis tegutsevate soome-ugri seltside käsitöö ja moeväljapanekutega, maitsta rahvuslikke suupisteid ja proovida üheskoos tantsusamme.

 

PROGRAMM

Kell 15:00

Hõimupäev Vabal laval algab Veljo Tormisele pühendatud koorikontserdiga, kus kõlab peamiselt helilooja soome-ugri rahvaste muusikal põhinev koorilooming. Kontserdil esinevad segakoor Vox Populi, lastekoor Ellerhein, Konstantin Türnpu nimeline  meeskoor ja kammernaiskoor Lu, lavastab Anne Türnpu, kava koostab Janne Fridolin.

Kell 17:00

Päev jätkub suure pärimusmuusikakontserdiga, kus astuvad üles külla saabunud folklooriansamblid Komimaalt, Marimaalt, Udmurtiast, Ungarist, Karjalast ning põhjarahvaste hantide ja sölkuppide esindajad. Kontserdi lõpus on külalistelt võimalik ka tantsusamme õppida.

Kell 20:00

Õhtu lõpetavad muusikud äärealadelt – võrukeelne folklaulja Mari Kalkun ja saami räppar Ailu Valle, kes panevad kokku kõlama võrukeelse regilaulu ja põhjasaamikeelse räpi. Tallinnas Soome100 kontserdil menuka debüüdi teinud muusikuid huvitavad ka sarnased teemad, nagu looduskeskkond, hingemaailm, aga ka ühiskonnas olemise küsimused.

 

Pilet kogu kontserdile eelmüügist Piletilevist (alates 10. okt) või kohapeal 10.- / 5.- tudengid ja pensionärid / kooliõpilased tasuta

 

Hõimupäevade üritusi jagub aga mitmele nädalale üle Eesti.
Vaata programmi fennougria kodulehelt:
https://fennougria.ee/uritused/hoimupaevad/2017-2/

Galerii