3 musketäri – ida pool Viini / Euroopa vaimsest seisundist

vestlus trupiga Teater, Tallinn

Korraldaja Vaba Lava ja Klockriketeatern

Lavastus koosneb dokumentaalfilmist ja performance´ist. Performance kujutab endast eelnevalt filmitud dokumentaalse road movie järelproduktsiooni, mis toimub vaatajate silme all otse laval.

Dokumentaalses road movies seiklevad kolm musketäri 17. sajandist, kes leiavad end erinevatest igapäevasituatsioonidest mitmetes Euroopa suurlinnades, kus nad kohtuvad nii linnakodanike-tavainimeste kui ametivõimude esindajatega. Musketärid kutsuvad inimesi olema igapäevaelus loomingulisemad ja otsingulisemad ning õhutavad neid välja murdma igapäevaelu rutiinist. Üheskoos leitakse vastused ka neile küsimustele, mida tavaliselt ei esitata, sest neid peetakse liialt enesestmõistetavaks.
Kõigepealt näevad vaatajad saali ekraanil dokumentaalfilmi, mille saateks on eriefektid, muusika ning tekst. Järgnevalt muutub lava etenduse käigus võtteplatsiks – toimub ühe stseeni reaalne filmimine. Performance`i abil jutustatakse lugu kolme musketäri rännakutest erinevais Euroopa paigus. Tagasivaates muutub reaalsus märksa värvikamaks kui see oli reaalse road tripi ajal, võimaldades samas luua üldistust tänapäeva eurooplaste vaimsest seisundist.

Esietendus Riias 22.3.2016

Galerii

Osalised

  • Lavastaja Valters Sïlis (LV)
  • Dokumentaali käsikiri ja teostus Dainis Juraga (LV)
  • Näidendi autor Janis Balodis (LV)
  • Dramaturg Jesper Karlsson (FI) 
  • Lavakujundus ja kostüümid Ieva Kaulina (LV)
  • Produtsendid Klockriketeatern (FI) & Gertrudes Ielas Teatris (LAT)

Carl Alm (FI), Noora Dadu (FI), Matti Raita (FI)