Kontsert

LUCA STRICAGNOLI (IT)

Korraldaja Trade Hub Productions, Ltd

30. novembril 2017 annab kitarrivirtuoos Luca Stricagnoli oma esimese kontserdi Tallinnas Vabal Laval.

„Luca Stricagnoli on üks kaasaja põnevamaid tegijaid akustilise kitarri maailmas. Luca Stricagnoli ületab akustilise kitarri harjumuspäraseid piire, kohandades pilli oma lemmikžanritega popist rokini, tuntud filmimeloodiatest omaloominguni.”(CandyRat records, USA)

Luca sündis Vareses, Põhja-Itaalias. Varasest lapsepõlvest alates ilmutas ta oma kirge kitarrimängu vastu. 10-aastasena hakkas ta võtma kitarritunde. Üha enam köitsid teda mittetraditsioonilised kitarritehnikad, ta eksperimenteeris palju ja katsetas kitarrimängu koos teiste instrumentidega. Luca saavutas kiiresti edu ja teda märgati. Ta võitis mitmeid talendikonkursse ja sai 22-aastasena üheks esimestest noortest Itaalia kitarristidest, kellele pööras tähelepanu tuntud Ameerika kitarrilabel „CandyRat Records”.

Tõeline läbimurre toimus 2015. aasta veebruaris, kui Luca avaldas oma versiooni tuntud AC/DC hitist „Thunderstruck”. Kuu ajaga küündis youtube video vaatajate arv 2,5 miljonini ja Facebookis 4 miljonini. Kogu maailm külvas noore kitarristi üle esinemiskutsetega. 2015. aasta septembris sõitis Luca oma esimesele ringreisile Inglismaale ja sai kõige enam käsitletud kitarristiks ülemaailmsel kitarrifoorumil „London Acoustic Guitar Show 2015”. Peaaegu kohe saabus ka kutse teisele tuurile jaanuaris 2016. Oktoobris toimus ka esimene ringreis Venemaal, kus ootasid väljamüüdud kontserdid suurtel väljakutel ja kutsed kordustuuridele märtsis ja novembris 2016. 2015. aasta oktoobris tuli välja ka esimene album CandyRat Recordsiga, mis kohe suurte tiraazidega üle maailma müüki paisati. 2015. aasta lõpetas Luca külalisesinemistega Saksamaal, aga 2016. aastal ootas teda ees Mehhiko, USA ja Kanada, suur turnee Hiinas, Skandinaavias ja kuulus virtuooside festival Réunionis.

Lisaks piire ületavale tehnikale köidab Luca publikut oma noorusliku itaaliapärase sarmiga, muutes iga oma liigutuse, noodi, sõna või naeratuse unustamatuks etenduseks. Ta on ainus maailmas, kes on võimeline mängima üheaegselt kahte, kolme või viit kitarri. Ta kasutab kitarrimängus isegi jalgu. Legendaarne Stanley Jordan (4 GRAMMY nominant) on ütelnud, et Luca on laiendanud fingerstyle´i mängutehnika fingerfootstyle´i tehnikaks.

Luca Stricagnoli kontserdi piletid on saadaval Piletilevis.

https://www.youtube.com/watch?v=LMPWfHqVj40

https://www.youtube.com/watch?v=MxHGyqobsbI

Galerii