Tants, Teater

“Sünnipäev”

Korraldaja Tatjana Romanova

“Sünnipäev” on üheaegselt nii soololavastus kui ka sünnipäevale pühendatud monoloog. See on justkui seltskondlik sündmus, kus kõik peoks vajalik on iseenesest olemas, kuid sünnipäev on alati individuaalne ning meie igaühe elu kontekstis ja ajas kinni. Mõeldes sünnipäevast ja jõudes iga aasta taas sellesse hetke, me loeme aastaid sünnist alatest, kuid tajume, et liigume surma suunas. Kui laialt saab seda tunnet ja oma sünnipäeva kogemust käsitleda? Kas oskame näha sünnipäeva tähendust enda ja oma elu kontekstis? Kas mõeldes sünnist, arvestame ka loomisega? Fookuses on sünnipäev kui metafoor, fenomen, kunstiteos ning isiklik kogemus. See on kontseptualiseeritud ja lavastatud tõeline eluhetk.

Etenduse kestus 1 tund.

Sissepääs kingitusega. Kingitust (15 eurot) saab osta kohapeal 15 minutit enne etendust.

Pildistamine/filmimine pole lubatud.

Esietendus 19. novembril 2016 Vaba Lava teatrikeskuses. Etendusele järgneb vestlus.

Tatjana Romanova (s. 1988) on Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna Cum Laude diplomiga magister ja Mait Agu nimelise tantsustipendiumi laureaat. Hetkel on ta tegev vabakutselise koreograafi, lavastaja ja tantsijana ning viimased kolm aastat on ta seotud Fine5 Tantsuteatri repertuaariga. 2017ndal aastal on olnud lavastuse “Tempo” ja “VajadusTest” autor. Õpetamispraktikat rakendab ta kaasaegse tantsu treeningtundides ja improvisatsioonisessioonide juhendamisel Tallinna Ülikoolis, liikumissessoonidel ja mujal. Oma erialase praktika jooksul on ta tegelenud erinevate liikumistehnikatega. Ta on täiendanud ennast Helsingi Teatrikõrgkoolis ning mitmetes töötubades ja festivalidel nii Eestis kui välismaal. Märkimisväärset mõju tema liikumispraktikale on avaldanud vabastamise tehnikad, improvisatsioon ja fenomenoloogia.

Theodore Parker töötab improvisatsiooni valdkonnas, elektro-akustilises ja interdistsiplinaarses kunstis. Tema huvid keskenduvad tehnoloogiate kasutusele, selleks et suurendada ja paljastada keskkonnategureid ning luua uus abstraktne suhe publiku ja ruumi vahel. Tema loomingulised tööd seostuvad sageli loodusest inspireeritud akustiliste nähtustega, lootes et publik suhestub ruumiga foneetilise tunde kaudu ning inspireerib kuulajaid saamaks omi loomingulisi tähendusi sellistest kogemustest. Theodore on kohaldanud neid ideid mitmetes kunstivaldkondades: sealhulgas tants, teater, heliinstallatsioonid ja kompositsioon. Ta on töötanud koos Taavi Kerikmäe, Raul Kelleri, Roomet Jakapiga ning on Punkt NIHU ja Guerilla Impo asutajaliige. Ta omab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorikraadi.

 Ants Kurist on töötanud Eesti teatrites valgustajana, valguskujundaja ning valguskunstnikuna aastatel 1992 – 2016: aastatel 1992 – 2005 teatris Vanalinnastuudio ning aastatel 2005 – 2016 teatris NO99. Ta on teenindanud üle tuhande etenduse ja olnud valguskujundaja rohkem kui paarisajale lavastusele. Lisaks sellele ta on olnud valguskujundaja ka paljudele tantsulavastustele ja teinud koostööd tantsukunstnikutega tantsuteatris Fine5.

Vaata lisaks: https://www.facebook.com/events/355514654870997/

Galerii

Ajakava

Osalised

  • Autor, idee ja teostus Tatjana Romanova
  • Helikujundus Theodore Lee Parker
  • Valguskunstnik Ants Kurist
  • Tehniline tugi Roman Pankratov