“Tavalised inimesed. Tallinna versioon”

Tants, Tallinn

Korraldaja Grip ja Vaba Lava

Kompositioon: esimesed kohtumised

“Tavalised inimesed. Tallinna versioon” on korraga nii sotsiaalne eksperiment, workshop kui ka etendus, mille eesmärgiks on avastada, milline on tallinlaste koondportree ja milline on Tallinna kui linna nägu.

Tänapäeva ühiskonnas muutub järjest painavamaks vajadus olla tuttav võimalikult paljude inimestega. Mida rohkem on tutvusi, seda enamates sotsiaalvõrgustikes osaled, seda enam kogud laike. Jan Martensi lavastus „Tavalised inimesed. Tallinna versioon“ tahab siduda inimesi märksa inimlikumal ja olemuslikumal moel ning lõhkuda kunstlikult tekitatud seinu, mis meid tavaelus eraldavad. Jan Martensi, filmirežissöör Lukas Dhonti, lavastuse kunstilise tiimi ning 48 tallinlase koostöös valmib kahe nädala jooksul lavastus, mis seob ühte kaasaegse tantsu, teatri ja filmi. Luuakse keskkond, kus tavalised inimesed kohtuvad etenduse käigus üksteisega ning kohtumispaigaks on Vaba Lava.

Lavastus on inspireeritud sügavast huvist kaasinimeste vastu ning pühitseb igapäevast, tavalist elu… ilma iroonia ja künismita.

Belgia tantsija ja koreograaf Jan Martens (1984) on üks kaasaegse Euroopa tantsuteatri tõusvaid tähti. Ta lõpetas 2006. aastal Antwerpeni tantsukõrgkooli (Antwerp’s Artesis Conservatory for Dance) ja debüteeris lavastajana kolm aastat hiljem. Martensi tööd on kiiresti leidnud koha Euroopa olulisemate teatrifestivalide kavades ning võitnud ka publiku südame. Martensit kutsutakse pidevalt esinema nii erinevatesse Euroopa riikidesse kui kaugemalegi. Kogu tema senise loomingu kreedoks on leida üles ilu, mis peitub ebatäiuslikus, kuid täiuse poole püüdlevas inimolendis. Lavastusega “Tavalised inimesed” katsetab koreograaf esimest korda töötamist mitte professionaalsete tantsijate, vaid tavaliste inimestega. Martensit huvitab tasakaal loo jutustamise ja konteptuaalsuse vahel. Käeoleval hooajal on Martens Düsseldorfi maineka tantsuteatri (Tanzhaus in Düsseldorf) kunstnik residentuuris. Jan Martensi loomingulist tegevust toetab DansBrabant (NL), Utrechti Etenduskunstide Festival SPRING Performing Arts Festival Utrecht (NL).

Lavastuse väljatoomist toetab Flandria valitsus, etenduskunstide toetusfond NL, Antwerpeni Linnavalitsus ja Robert Bosch Stiftung.

Esietendus 18.03.2016

Peale teist etendust, 19.03.2016 toimub vestlus kunstnikega.

Galerii

Osalised

  • Kontseptsioon Jan Martens
  • Lavastajad Jan Martens ja Lukas Dhont
  • Kunstiline tiim Yanna Soentjens, Maarten Dekort, Steven Michel, Kimmy Ligtvoet, Laura Vanborm ja teised
  • Tehnilised lahendused Michel Spang
  • Produktsioon Grip
  • Kaasproduktsioon tanzhaus nrw, SPRING performing arts festival, ICKamsterdam (in the framework of the Nieuwemakers regeling), Wiener Festwochen, CDC Le Gymnase, Vaba Lava
  • Toetus CAMPO, STUK kunstencentrum, deSingel, & mousonturm, wp Zimmer, Bosch Stiftung