Kuraatorprogramm 2015/2017

Madli Pesti

madli pesti_foto Tanel VeenreMadli Pesti (sündinud 1980) on teatriuurija ja -kriitik. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis skandinavistikat ja teatriteadust, täiendanud ennast Aarhusi Ülikoolis ning  Berliini Humboldti ja Vabas Ülikoolis. Aastast 2009 töötab ta Tartu Ülikooli teatriteaduse lektorina, on õpetanud ka Viljandi Kultuuriakadeemias, Tallinna Ülikoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kirjutanud teatrikriitikat alates 2002. aastast. 2009. aastast on ta Tartu Ülikooli teatriteaduse doktorant, uurimissuunaks etenduskunstide poliitilisus kaasaegses Lääne kultuuriruumis. Kuulub Eesti Teatri Agentuuri kunstinõukokku ning on Eesti Teatriuurijate- ja kriitikute Ühenduse esinaine. On raamatu “Kuressaare teatrielu. 18. sajandi kooliteatrist 21. sajandi linnateatrini” autor (Kuressaare Linnateater, 2014).

Thomas Frank

Thomas_Frank_credit_Florian_RainerThomas Frank (sündinud 1972 Saksamaal) on rahvusvaheline teatriekspert Viinist. Ta oli 2007. aastal loodud Viini interdistsiplinaarsete etenduskunstide keskuse “brut Koproduktionhaus” kunstiline juht ja direktor.
www.brut-wien.at

2005-2007 oli Frank Berliinis kaasaegsele tantsukunstile orienteeritud Sophiensaele dramaturg ja programmi koostaja, samuti rahvusvaheliste projektide produtsent.
www.sophiensaele.com

2000-2004 oli ta Frankfurt am Mainis asuva “Künstlerhaus MOUSONTURMi” kuraator, dramaturg ja kunstilise juhi assistent, viies läbi rahvusvahelisi projekte nagu “Plateaux – rahvusvaheline noorte lavastajate platvorm” ja “Rahvusvaheline suveakadeemia”.
www.mousonturm.de
Frank on õppinud teatrit, kommunikatsiooni ja meediat Leipzigi ja Glasgow ülikoolis. Samuti on ta olnud mentoriks ja nõustajaks mitme rahvusvahelise festivali ja etendusasutuse juures. Frank sai Viini linna “Nestroy” auhinna brut’i programmi eest 2008/2009 hooajal.

Publikatsioonid
‘Lone Twin’s service for the people’ In: D. Williams & C. Lavery (Ed.) ‘Good Luck Everybody. Lone Twin – Journeys Performances Conversations’, Performance Reasearch Books, Aberystwyths, 2011.
‘Music Here, Music There. Vienna – Mosow. Exchanges in performance art.‘, Thomas Frank & Oleg Soulimenko (Hg.), Schlebrügge Verlag, Wien, 2011.
‚Zusammen gehen – Performance als Beziehungsarbeit im öffentlichen Raum‘ In: A. Heide & P. Bartar (Hg.) ‚City_System_S‘, ArtMinutes Publishing, Wien, 2009.
‚Cross the border close the gap’ In: Amelie Deuflhard (Hg.) ‚Spielräume produzieren‘, Theater der Zeit Verlag, Berlin, 2006.
‘We Love You – on audiences’, Thomas Frank & Mark Waugh (Hg.), Revolver Verlag, Frankfurt/Main, 2005.

brut
Brut on Viini etenduskunstide kaasproduktsioonikeskus, mis aitab välja tuua nii Austria kui rahvusvaheliste sõltumatute teatrite ja vabatruppide lavastusi. See on üks kuulsamaid sõltumatuid teatreid saksakeelsetes riikides. Bruti fookuses on rahvusvahelised, eksperimentaalsed ja innovaatilised lavastused, mida mängitakse keskuse kahes hoones – Künstlerhausis ja Konzerthausis. Kaasaegse teatri, tantsu, performance’ite ja kohaspetsiifiliste projektide ning loengute, arutelude ja meistriklasside kõrval toimuvad brutis ka Viini ühed tähelepanuväärsemad kontserdid ja peod. Igal hooajal toimub brutis ca 300 üritust.