KuraatorprogrammVaba Lava suunab pilgu Põhjamaade ja Skandinaavia poole, kaasates teatraale Soomest, Rootsist, Norrast, Taanist ja Islandilt. Vaba Lava kahe järgneva hooaja kuraator on Norrast pärit näitleja ja lavastaja Harald T. Rosenstrøm.

↳ Harald T. Rosenstrøm

KURAATORI VISIOON

Me ei tea, millal pandeemia lõppeb ja mil määral see meid muudab. Kuidas see muudab meie arusaama iseendast ja maailmast? Kuidas see muudab meie arusaama teatrist ja etenduskunstidest ning sellest, kas publik enam vajabki selliseid teatrivorme nagu meil praegu on? “Pärast kõike. Uus ilmakord” on mõeldud rõhutama suuri muutusi. Kuidas alata uuesti pärast elumuutvaid sündmusi? Milline saab olema uus ilmakord ja kuidas see toimib?

Seekord on fookuses Skandinaavia: Rootsi, Norra, Island, Taani ja Soome. Oodatud on projektid, mis võivad, aga ei pea olema seotud nende riikidega. “Otsin projekte, mis uuriksid nii kuraatorprogrammi teemat kui ka maailma, milles praegu elame. Projekte, mis uuriksid muutusi inimloomuses, ent samal ajal oleksid avatud eriilmelistele teatrivormidele. Kuidas me suhtleme ja kaasame publikut, mis on muutunud? Seekordse kuraatorprogrammi teema jätab tõlgendamisvabaduse ning võimaluse rõhutada kõiki suuri muutusi inimeste elus.”