Good luck!


Osalised

  • Autor

    Basa Janikashvili

  • Lavastaja

    Stepan Pasichnyk

Laval

Dmytro Petrov/Anton Husak, Roman Žirov, Stepan Pasitšnik ja Viacheslav Hindin/Pavlo Saveljev (Harkivi Afanasjevi Nukuteater).

Ukraina sõjaaegne rahvafarss “Good luck!”. /B. Janikašvili näidendi “Sõdalane” põhjal.

Harkivi Ševtšenko Akadeemilise Draamateatri “Berezil” etendus “Good luck!”

Näidend on loodud rindelinnas Harkivis ajal, mil linna tulistati peaaegu iga päev.

…Elasid kord vanaisa ja vanaema. Ja neil oli pojapoeg Ivan. Peaaegu nagu muinasjutt… Järsku tulid vaenlase lennukid, hakkasid vanaisa ja vanaema peale pomme langetama. Ja siis võttis pojapoeg Ivan ragulka, ronis suure puu otsa ja hakkas käbidega vaenlase lennukeid alla tulistama….

Mis juhtus edasi – tule vaatama ja naerma! Sest kõigele vaatamata on huumor ja naer sama oluline relv kui Ivani ragulka!

Lavastus võitis HRA 2021-2022 festivalil auhinna nominatsioonis “Parim peegeldus Vene-Ukraina sõja sündmustest”. Ukraina aasta auhinna andis üle Vaba Lava juht Märt Meos.

Nukud on loonud Daria Kushnirenko.

Teatrisse ootame kõiki vaatajaid alates 16+ vanusest. Etenduse kestus 1 tund ja 10 minutit (ilma vaheajata).

Etendus on Ukraina keeles ja eestikeelsete subtriitritega.

Selle lavastuse ajalugu meenutab mõnevõrra seda, kuidas legendaarne “Šelmenko-denštšik” ilmus teatri repertuaari enam kui 80 aastat tagasi: sõda, võimaluste puudumine, minimaalne lavastuse olemasolu, rahvuslikud teemad ja huumor kui päästerõngas süngetel aegadel. Ainsa erinevusega, et “Šelmenko” on klassikaline näidend, mis nägi rambivalgust evakueerimise ajal kauges Kasahstanis, ja “Good luck!” on loodud meie kodulinnas Harkivis, rindejoone lähedal, ja räägib sündmustest, mida igaüks meist praegu elab.


Taras Ševtšenko nimeline Harkivi Ukraina Draamateater on üks Ukraina vanimaid teatreid. Selle asutas Kiievis “Berezil” nime all 31. märtsil 1922 Ukraina teatriuuendaja, silmapaistev lavastaja ja näitleja Les Kurbas. 1926. aastal viidi “Berezil”, kui riigi parim teater, üle Nõukogude Ukraina pealinna Harkivi. Teater oli algusest peale kuulus oma julge ja tugeva eksperimentaalmeeskonna poolest. Tänapäeval jätkab meeskond integreerumist maailma teatriruumi, meelitades ligi andekaid noori ning värskendades praegust repertuaari kaasaegsete ja klassikaliste näidenditega.

Rohkem infot teatrist: https://www.theatre-shevchenko.com.ua/

Täname kommunikatsioonipartnerit: Ukraina Organisatsioonide Assotsiatsioon Eestis

Etendused