Hõimupäevade pärimusmuusikakontsert. Katarina Barruk

Kontsert, Tallinn

Korraldaja MTÜ Fenno-Ugria Asutus

Kell 16 pärimusmuusikakontsert “Kiri kodukanti”

Hõimupäevadel on alati kokku saanud eri maades elavad soome-ugri rahvad. Praegusel ajal, kui ühel ja teisel pool piiri elatakse erinevates maailmades ja päriselt  kohtumine on võimatu, hoiame taas suhteid pigem kirja teel. Meiegi kirjutame oma kontserdiga kirja, nii nagu karupeiedel kirjutatakse kiri taevajumal Num Torumile. Me kirjutame kaugel elavatele sõpradele-sugulastele ja räägime räägime pisikestest asjadest, mis meid kõigest hoolimata siin- ja sealpool ühendavad ja seovad.
Kontserdi lavastab Anne Türnpu, kujundab Epp Kubu. Publiku ette astuvad Eestis tegutsevad mari, udmurdi, ersa, mokša, komi, vadja, ingerisoome folklooriansamblid ja solistid. Kaugemate külalistena on seekord liivi ansambel Kāndla Ventspilsist, ungari ansambel Korinda ja soome runolaulik Maari Kallberg.

Kell 19.00 Ume-saami muusik Katarina Barruk.

Üle Euroopa tuuritanud ja sel kevadel ka Tallinn Music Weeki Fenno-Ugria õhtul esinenud artist on oma laulude ja heliloomingu eest pälvinud Rootsi ühe olulisema kultuuriauhinna Skaps Kulturbärarpris. Tema selge ja võimas hääl koos jäägitu lavalolekuga loob sügavalt puudutava, ent väga jõulise atmosfääri. See on raevukas ja samas maalähedane segu popmuusikast, traditsioonilisest joiust ning improvisatsioonilistest elementidest. Lauljatar musitseerib koos kitarrist Arnljot Nordvikiga.

Kontserdi korraldaja: MTÜ Fenno-Ugria Asutus  www. fennougria.ee

Hõimupäevade kogu programm: https://fennougria.ee/sundmused/hoimupaevad/hoimupaevad-2022/

Galerii