“Human Resources”

Tants, Tallinn

Korraldaja Korfest 2015

Inimressurssides (Human Resources) on lava muudetud “hea elu” loomise, kinnitamise ja kohandamise vabrikuks. See on seisund kaheksale inimesele, et nad võiksid liikuda parema, loovama ja subjektsema mina suunas, et nad oleksid kui eneseabi “laksu all” olevad haldjad jõuluvana töökojas. Tegu on energilise varjupaigaga, võtmekõnega elustunud keha, optimismi, positiivsuse ja selle kohta, kuidas keha on UUS TARBEESE. Tegu on kaheksa isiksuse individuaalse väljaastumisega, sest tõesti — “maailm on teie päralt!” Tegu on kehalise korporatiividentiteedi käsiraamatuga, 2014. a. “õnnejahtimise” keerukuse koondväljendusega, “tsivilisatsiooniuuringute kokkuvarisemise” arhiiviga. Laurent Berlant väidab, et kaasaegsed subjektid on “zombie-vormid, mille kaudu normatiivsust luuakse ikka ja jälle elustava, kuid eluks kõlbmatu iha läbi.” Inimressursid on laboratoorne katse muutuda selleks, milleks me oleme juba saanud.
Jeremy Wade on ameeriklasest tantsija/koreograaf, kelle põhiliseks tegutsemispaigaks on Berliin. Aastal 2000 lõpetas Wade Amsterdami tantsukooli”School For New Dance Development”. Wade’i 2006. aastal esietendunud “Glory”, pälvis New Yorgi Bessie preemia. Sellele järgnevalt on Wade elanud Berliinis, tehes tihedalt koostööd “Hebbel Theater” ja dramaturg Eike Wittrockiga.
Wade’i kuulsamad tööd on:
”…and pulled out their hair” (2007), “Throwing Rainbows Up” (2008), “I Offer My Self To Thee” (2009), “There Is No End To More” (2010). 2011 alustas Wade kuue kuulist uurimustööd teemal “Identiteet ja transgressioon”, mille tulemusena valmisid tal soolo”Fountain” ja trio “To the Mountain”.

KorFesti tutvustav tekst:

TLÜ koreograafia osakond korraldab alates 2008. aasta maikuust osakonna mitmekülgse loomingulise tegevuse tutvustamiseks ja tudengite lõputööde ühe nimetaja alla koondamiseks noorte tantsuloojate festivali KorFest, kus läbi aastate on kevadeti avalikult esitamisele tulnud ridamisi tantsueriala bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite lõpuetendusi. Etendused on loodud lõpetajate endi poolt, kuid lisaks lõpuetendustele esitatakse igal aastal ka professionaalsete koreograafide käe all valmivaid lavastusi eesmärgiga anda tudengitele võimalus osaleda tantsulavastuse väljatoomise “laboris” ning professionaalses loomeprotsessis

„KorFest2015“ toimub 22.aprillist kuni 16.maini .

Lisainfo: https://www.tlu.ee/koreograafia

Galerii

Osalised

  • Lavastaja ja koreograaf Jeremy Wade
  • Dramaturgia, lavastus, kostüümid ja fotod Jaakko Pietiläinen (Aalto ARTS)
  • Valgus Mika Haaranen
  • Muusika Tian Rotteveel