JAAPAN – näidendite ettelugemise festival “Ljubimovka-2022”

Narva, Teater

Avangard-näidend, näidend-rebitav kalender, kus iga A4 formaadis paberilehele on kirjutatud vaid üks lause. Lehe valge väli on siin tähtsam sõnadest, mis on kirjutatud 60-ne lehe ülaserva. Valge väli ja tühjus tõmbavad ligi nagu tsenseeritud tühikud ajalehe veergudel, provotseerides kujutlust täitma neid tühikud koletislike kujunditega. Näidend-väljakutse lavastajale, näitlejatele ja vaatajatele.

Sissepääs on tasuta. 16+

 

Ljubimovka-22

24. ja 25. septembril toimuvad Narva Vaba Laval  avalikud  lavastatud näidendite ettelugemised. Ette loetakse 7 näidendit, mis on välja valitud peamise vene sõltumatu dramaturgia festivali “Ljubimovka- 2022” programmist. Kõik näidendid arutatakse peale ettelugemist koos lavastaja, näitlejate ja publikuga läbi.

Sõda, kui sotsiaalne õnnetus, totalitarism kui sõdade eelkäija ja põhjus, sõda Ukrainas, sõda perekonnas, mineviku, kaasaja ja tuleviku sõjad: kus on nendes tavalise inimese koht – need on välja valitud näidendite teemad. Kaks näidendit, mis tõlgitakse eesti keelde, loetakse ette Tartus, ERM-i teatrisaalis, 26. septembril.

Ettelugemiste ja arutelude ülekandeid saab jälgida festivali “Ljubimovka” kanalil youtobe´is:

https://www.youtube.com/channel/UCDZ1HTzBVBxm_vw6tV7C3lg

Ajakava

Tasuta

Osalised

  • autor Andrei Stadnikov (Venemaa)
  • lavastaja Julia Aug