RAIVO TAFENAU KVARTETT & KÜLALISED, TALLINNA KAMMERORKESTER/ Jazzkaar 2021

Kontsert, Tallinn

Jazzkaare suurejoonelisel avakontserdil astuvad koos armastatud saksofonisti Raivo Tafenauga lavale Heikko Remmel, Joel Remmel, Ramuel Tafenau ja Tallinna Kammerorkester Rasmus Puuri juhatusel. Samuti osalevad lugude arranžeerijad ja Tafenau kauaaegsed loomingulised partnerid – Raul Sööt, Siim Aimla ja Meelis Vind.  Esitletakse Tafenau heliloominguga albumit „The Same Differences“, mis ilmus möödunud aasta detsembris. Särava kõlapildiga album oli tänavustel Eesti Muusikaauhindadel nomineeritud Aasta Jazzalbumi auhinnale.

Saksofonist, akordionist, ansamblijuht, helilooja ja TAFF Clubi programmijuht Raivo Tafenau on üks Eesti jazzi säravamaid isiksusi. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli akordioni erialal, kuid tegutseb peamiselt saksofonistina. Tafenau on alati päikselises meeleolus hea suhtleja, kes oskab avada kuulajate südamed ja mängida lähedaseks muusika, mida ta ise nii palavalt armastab.

Helilooja ja dirigent Rasmus Puur on jazzmuusikaga kokku puutunud varemgi ja seda nii dirigendi kui arranžeerijana. Vaid 21-aastaselt osales ta 2012. aasta kevadel kuuekordse Grammy võitja Vince Mendoza arranžeerijate meistrikursustel Hollandis, kus kursuslaste lugusid esitasid mainekas Metropole Orkest ja korduvalt Jazzkaarelgi üles astunud laulja Kurt Elling. Metropole Orkestile on ta kirjutanud arranžeeringuid hiljemgi. Tähelepanu väärib ka tema arranžeeritud Hele Kõrve album „Eluhõiked“.

Tallinna Kammerorkestri (TKO) asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste, kes on orkestri peadirigent ka täna. Ligi kolme aastakümne jooksul on orkestrist kujunenud üks Eesti esinduskollektiive, kes on oodatud esineja kontserdilavadel nii Euroopas kui ka ja mujal maailmas. Euroopa nimekamate kontserdisaalide kõrval on üles astutud ka New Yorgis Carnegie Hallis ning Pekingi Keelatud Linna kontserdisaalis. 2013. aastal pälvis Tallinna Kammerorkester Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia. TKO on kaastegev ka Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy auhinna.

Kontsert toimub koostöös Tallinna Filharmooniaga.

Koosseis:
Raivo Tafenau – saksofonid
Joel Remmel – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid
Raul Sööt – saksofon
Siim Aimla – saksofon
Meelis Vind – klarnet
Rasmus Puur – dirigent
Tallinna Kammerorkester

Ajakava