JESSE MARKIN (Soome) / Jazzkaar 2021

Kontsert, Tallinn

Jazzkaar 2021
JESSE MARKIN (Soome)
Neljapäeval, 26. august 2021 kell 21.00 Vaba Lava
Väikeses Viljakkala linnas elav Libeeria päritolu Jesse Markin on tõusnud Soome urban- ja indieskene üheks kuumemaks tegijaks. Markini muusika on ainulaadne sulam indie-popist, soulist, räpist, r’n’b-st ja Aafrika folgist. Enne soolokarjääri alustamist kuulus ta kriitikute poolt tunnustatud bändi The Megaphone State ridadesse. Jesse debüütalbum „FOLK“ ilmus 2019. aastal ning pälvis laialdast rahvusvahelist tähelepanu, saades kajastust näiteks Complexi, KEXP ja Clashi poolt. Soome muusika tippsündmusel Emma-galal 2020 pärjati teda aasta uustulnuka ja kriitikute preemiaga.

Kuigi hiphop-taustaga Jesse Markin ei pea end päris lauljaks, astub tema muusika ühte sammu kaasaegse laulja-laulukirjutaja traditsiooniga, paigutudes rohkem britiliku kui ameerikaliku neo-souli artistide sfääri. Oma eeliseks peab ta vaheldusrikast muusikalist tausta, mis ei lase takerduda reeglitesse, ta usaldab loomeprotsessis eeskätt enda intuitsiooni.

Markini live-koosseisu kuuluvad ekspressiivse käekirjaga kitarrist ja laulukirjutaja Leissi ja multiinstrumentalist-produtsent Totte Rautiainen, kelle talent seob kvarteti ideed haaravaks tervikuks.

Möödunud aasta suvel sai eesti publik Jesse Markini muusikast aimu Station Narva ja Tallinn Music Weeki festivalil, nüüd aga on Jazzkaare publikul võimalus kogeda soome ühe omanäolisema artisti maailma läbi põhjamaiste ja eksootiliste stiilide sulami.

Koosseis:

Jesse Markin – vokaal
Leissi – kitarr
Totte Rautiainen – multiinstrumentlist