JOEL REMMEL TRIO feat. LIISI KOIKSON, JUKKA ESKOLA (Soome), ALEKSANDER PAAL / Jazzkaar 2021

Kontsert, Tallinn

Jazzkaar 2021
EESTI JAZZIAUHINNAD 2021
JOEL REMMEL TRIO feat. LIISI KOIKSON, JUKKA ESKOLA, ALEKSANDER PAAL „Kevad“
Kolmapäev, 25. august 2021 kell 18.00 Vaba Lava

Märkamatult on möödunud juba 10 aastat Joel Remmel Trio esimesest kontserdist Kadrioru Kunstimuuseumis ja on hea põhjus seda ümmargust sünnipäeva laiendatud koosseisus koos heade sõpradega tähistada. Kui 9 aastat tagasi kevadel, toona Merepaviljonis toimunud festivalil esitles Joel Remmel Trio oma debüütalbumit „Lumekristall”, siis tänuvu kevadel on ilmavalgust nägemas juba viies stuudioalbum „Kevad“. Tegemist on kokkuvõtva osaga lühialbumite seeriast, kus eelmise aasta suvel ilmus EP „Puhkus“ koos Jukka Eskolaga ja detsembri alguses EP „Sügis“ koos Aleksander Paaliga.

Uuelt plaadilt leiab valiku eelnevalt digitaalselt ilmunud lühialbumite lugudest, lisaks heliseb värskel albumil ka nii publiku kui kriitikute poolt armastatud Liisi Koiksoni varjundirikas lauluhääl. Albumil kõlab peamiselt ansambliliidri Joel Remmeli looming, millest vaid üks pala on varasemast loomeperioodist, ülejäänud muusika on eelmise aasta jooksul kirjutatud värske helilooming.

Albumil kõlav muusika on eriilmeline ja rikkaliku kõlapildiga. Kui lühialbum „Sügis“ tõi kuulajani ballaadid ja „Puhkus“ kõlas nagu üks õige puhkus peakski kõlama – kergelt ja pingevabalt, siis uued lood lisavad paletti rohkemate instrumentide kooskõla ja liisikoiksonlikku selgust ja helgust. Läbivaks motiiviks ongi rõõm ühise musitseerimise üle, mida viimase aasta valguses üha enam hinnatakse.

Joel Remmeli kõrval musitseerivad trios jätkuvalt Heikko Remmel kontrabassil ja Ramuel Tafenau trummidel. Värskel albumil võib kuulda lisaks eelmainitud külalistele ka Markus Eermanni maitsekat flöödimängu ja Mattias Vihmanni metsasarve helisid.

Koosseis:
Joel Remmel – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid
Jukka Eskola – trompet
Aleksander Paal – saksofon
Liisi Koikson – vokaal