KÕIK KOHAD, KUHU ON JÄÄNUD JÄLGI – näidendite ettelugemise festival “Ljubimovka-2022”

Narva, Teater

Kuidas elada ja mõelda, kui kõik, mis sinuga juhtus – on ebareaalne? Valgevene autori näidend kriisikolletest minevikus, kaasajal ja tulevikus. Üksteist lühikest pilti – palimpsest hiljuti toimunud lugudest, mis juhtusid Valgevene ja Ukraina territooriumil. Naispeategelase päästmine ja tema päästjate järjekindel tahe näha temas mitte inimest, vaid ohvrit, kes annab tunnistusi õudsetest sündmustest – just sellele on näidendi süžee üles ehitatud – toovad välja inimliku teadvuse piirid. Sündmustikku on põimitud “folkloorseid pilte”, mis võimaldavad vaatajal hinge tõmmata ja naeratada.

Sissepääs on tasuta. 16+

 

Ljubimovka-22

24. ja 25. septembril toimuvad Narva Vaba Laval  avalikud  lavastatud näidendite ettelugemised. Ette loetakse 7 näidendit, mis on välja valitud peamise vene sõltumatu dramaturgia festivali “Ljubimovka- 2022” programmist. Kõik näidendid arutatakse peale ettelugemist koos lavastaja, näitlejate ja publikuga läbi.

Sõda, kui sotsiaalne õnnetus, totalitarism kui sõdade eelkäija ja põhjus, sõda Ukrainas, sõda perekonnas, mineviku, kaasaja ja tuleviku sõjad: kus on nendes tavalise inimese koht – need on välja valitud näidendite teemad. Kaks näidendit, mis tõlgitakse eesti keelde, loetakse ette Tartus, ERM-i teatrisaalis, 26. septembril.

Ettelugemiste ja arutelude ülekandeid saab jälgida festivali “Ljubimovka” kanalil youtobe´is:

https://www.youtube.com/channel/UCDZ1HTzBVBxm_vw6tV7C3lg

Ajakava

Tasuta

Osalised

  • autor Maria Belkovitš (Valgevene)
  • lavastaja Tatjana Kosmõnina