Konverents ”Liftiga Tulevikku!”

Tallinn

Korraldaja Ettevõtluse Arendamise SA

Konverentsi päevakava

10.00 – 10:30 kogunemine, hommikukohv, networking

10:30 – 10:40 Avasõnad

10:40 – 11:35 Islandilt pärit mainekas ettevõtja ja inspiratsioonikõneleja Magnus Scheving

Magnus Scheving is a public speaker, motivator, world-class athelete and successful entrepreneur. He is the creator of LazyTown, an entertainment brand dedicated to motivate children to make healthy choices. The TV series that he writes, directs and produces has been broadcasted in more than 170 countries, has reached over 500 million homes and won numerous awards, including a BAFTA, as well as receiving two Emmy Award nominations among other accolades.

Magnus has worked with world leaders on campaigns tackling children obesity such as First Lady Michelle Obama’s Let’s Move campaign in the US, With David Cameron and UK´s Department of Health on the Change 4 Life public health campaign, the European Commission and former president Felipe Calderón and the Ministry of Health in Mexico and with First Lady Cecila Morel in Chile on Elige Vivir Sano among others.

Among his many sports awards and trophies Magnus is the two-times European Champion of Aerobics as well as silver medalist in the World Championships of Aerobics.

11:35-12:00 Ettevõtluse Auhind: Uuendaja 2016 nominent Vecta Design OÜ: „Tootearendus – ainus viis konkurentsis püsimiseks“
Tänu suurepärasele kvaliteedile ja stabiilsele tootmisele omab erakapitalil põhinev Vecta Design OÜ pikaajalisi koostöölepinguid üle maailma ning on saanud kõige populaarsemaks pinglagede tootjaks Euroopas. Olles nii pinglae tootja kui ka paigaldaja, omab Vecta Design kõige põhjalikemaid teadmisi toote omadustest, paigaldusest ja erinevatest võimalustest. Vajadusel pakutakse tooteid ja erilahendusi ka projektipõhiselt. 95% valmivast toodangust eksporditakse. Vecta Design uuendab pidevalt oma tootevalikut, investeerib uutesse tehnoloogiatesse ning mõtleb välja uusi lahendusi, et rahuldada ka kõige nõudlikuma kliendi soove. Uudsete lahenduste rakendamiseks valmib 2016. aastal uus pinglagede tootmishoone.

Auhinnakategooria ’Uuendaja 2016’ eesmärk on tunnustada ettevõtted, kes on uuenduste väljatöötamise ja eelkõige läbi nende tulemusliku rakendamise saavutanud majanduslikku edu ja loonud kõrgema lisandväärtusega töökohti.

12:00-12:25 Ettevõtluse Auhind: Eksportöör 2016 nominent Technomar & Adrem OÜ: „Teekond pereettevõttest kaugete turgude vallutajaks“

Technomar & Adrem AS on 1991. aastal asutatud pereettevõte, mis annab tänaseks tööd enam kui 600le inimesele. Alustades tööd kolme töötajaga vineeri vahendamist Venemaalt, on ettevõtte tänaseks peamisteks tegevusvaldkondadeks vineerkastpakendite (TechnoBox) ja kaablitrumlite tootmine ning kilpparketi tootmine (kaubamärk Esta Parket). Enamus toodangust eksporditakse enam kui 72 riiki Euroopas, Ameerikas ja Aasias. Technomar & Adremi suurim turg on Skandinaavia, kuid Hiina kasvab jõudsalt. Müüakse ka sellistesse eksootilistesse riikidesse nagu Uus-Meremaa, Tansaania jt.

Technomar & Adrem AS pälvis eelmisel aastal European Business Award 2015/2016 tunnustuse.
’Eksportöör 2016’ kategooria eesmärk on tunnustada edukalt eksportivaid Eesti ettevõtteid.
12:25-13:10 lõuna ja networking

13:10-13:25 Ettevõtja, startup Weps tegevjuht Jorma Jürisaar: „Alustava ettevõtjana tippinvestorite huviorbiidis“
Eesti noorte ettevõtjate (19aastased) loodud startup Weps’i eesmärgiks on muuta kodulehtede loomine iseenesestmõistetavalt lihtsaks, kuna üha enam väikeettevõtteid soovib ise oma kodulehe luua. Weps’i chatbot tehnoloogia põhineb lihtsal vestlusel, kus genereeritakse valikvastustega küsimusi, mille tulemusena loob arvuti koheselt kliendi vajadusi rahuldava omanäolise ning kergelt hallatava kodulehe.

Weps läbis 2016. aasta suvel edukalt valikvooru, mille käigus pidi ettevõte tutvustama oma visiooni ning platvormi tehnilist eripära investoritest koosneva žürii ees. Selle tulemusena valiti Weps’i idee edasiarenduseks välja Berliini ärikiirendisse Axel Springer Plug and Play. Sama kiirendi on aidanud tuule tiibadesse saada teiste seas ka Dropbox’il, PayPal’il ja Soundhound’il.

13:15-14:00 Mitmekülgne ettevõtja ja Eesti Vabariigi aukonsul Singaputis Narinder Kumar Aswani

14:00-14:25 Ettevõtluse Auhind: Disainirakendaja 2016 nominent Hektor Design Hostels OÜ: „Ärimudel, mis annab teenusele uudse, laiema mõõtme“

Terviklikust planeerimisest koostöös omaniku, arhitekti ja disaineriga on Hektorist saanud hostel, mida klient tunneb juba ettevõtte veebis eeluuringut tehes, kuid kohale jõudes pakub keskkond kuni mõnusate pisiasjadeni pidevaid üllatusi, mis väljendub tootedisainis, mööblis, värvides, valgustites ning isegi sellistes asjades nagu kohvitopsid või ajutised uksesildid.
Hektor Design Hostels`i terviklik lähenemine tootearendusele, kus ruum on ärikontseptsiooni loomulik osa ja planeeritud detailselt koos teenusega, on Eesti ettevõttes üsna haruldane. Pigem on hoone ehitus ja sinna sisse elu planeerimine eri meeskondade ülesanne ning inimesed ja teenus paigutatakse varem planeeritud ruumi. Seda kõike on palju rohkem, kui ühelt hostelilt inimesed tavaliselt ootavad.

’Disainirakendaja 2016’ kategooria eesmärgiks on tunnustada ettevõtteid, kelle majanduslik edu on oluliselt kasvanud tänu disaini strateegilisele rakendamisele oma toodete/teenuste arendamisel või ettevõtte juhtimises.

14:25-15:00 EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg: „Ettevõtlik lähenemine avalikus sektoris – EASi näide“
EASi teekond toetuste pakkujast targaks teenuste pakkujaks ja nõustajaks. Huvitavad case studied üle maailma, kuidas muuta riigiasutused innovaatiliseks riigi majanduse edu mootoriks.

15:00–15:30 resipass ja networking

Galerii