LÜKKUB EDASI! Laibach (SLO): Love Is Still Alive 2022

Kontsert, Tallinn

Korraldaja Shiftworks OÜ

19. veebruaril.2022 Tallinas Vaba Laval toimuma pidanud Sloveenia industriaalgrupi Laibachi kontsert lükkub edasi järgmisse aastasse. COVID-19 endiselt laialdasest levikust tingitud piirangute lükkub edasi kogu Laibachi tänavune Euroopa tuur “The Coming Race”. 

Tallinna kontserdi uus kuupäev on 29. jaanuar 2023, toimumispaigaks endiselt Tallinna Vaba Lava.

Piletimüük jätkub Piletilevi veebipoes ja müügipunktides. Kõik eelmiseks kuupäevaks ostetud piletid kehtivad ka uuel kuupäeval ja neid ei ole vaja ümber vahetada.

Kui uus kontserdipäev teile ei sobi ja soovite ostetud pileteid tagastada, andke sellest teada hiljemalt 1. veebruaril 2022 aadressil . Kirja sisus märkida tellimus(t)e ja pileti(te) number.

Pärast 1. veebruari piletite tagasiostu soovi enam ei rahuldata. 

 

Industriaal-skandaal legend Laibach esineb tuleva aasta veebruaris Tallinnas Vaba Laval

19. veebruaril 2022 esineb Eestis taas Sloveenia industriaal-skandaal kollektiiv Laibach. Piletid hinnaga 25–40 eurot Tallinnas Vaba Laval toimuvale kontserdile on müügil Piletilevis.

Tegu on Laibachi esimese pandeemia järgse Euroopa tuuri „Love Is Still Alive” kontserdiga, millel kõlavad valitud palad nii peagi albumina ilmuva Saksa kirjamehe Heiner Mõlleri tekstidele loodud muusikalist „Wir sind das Volk“ ja Soome ulmekomöödia „Iron Sky – The Coming Race“ heliribalt kui ka grupi tunnuslugude läbilõiget 1980ndatest tänapäevani.

1980. aastal toonase sotsialistliku Jugoslaavia söekaevanduslinnas Trbovljes sündinud kontseptuaalkollektiiv Laibach on üks rahvusvaheliselt tuntumaid endisest idablokist esile tõusnud popkultuurilisi nähtusi. Avangardkunsti ja industriaalmuusika ühendajana on neid võrraldud haakuvate žanrite tunnusnimede Einstürzende Neubauteni, Coili ja Throbbing Gristle’iga ning nad on olnud eeskujuks teiste seas Nine Inch Nailsile ja Rammsteinile.

Briti muusikapressis omal ajal maailma kõige ohtlikumaks bändiks tituleeritud grupi tegvuses peegeldub nii iha kui ka põlgust võimu vastu. Nende totalitaar-militaristlikku stilistikat ja tervikliku kunstide sünteesi ihalust on tembeldatud nii ultra-vasakpoolseks kui ka -parempoolseks. Nad on imaginaarse riigi Neue Slowenische Kunst kaasrajajad ja esimene lääneliku popkultuuri saadik, kes on esinenud Põhja-Koreas.

Ligi neli aastakümmet marsitaktis oma teid pidi sammunud Laibach on endast maha jätnud mitmeid kontseptuaalseid teetähiseid, sealhulgas Bachi fuugasid ja saksa stereotüüpe sünteesivaid etendusi, biitlite coverite albumi, kogu maailma riikide hümnide töötlused, Põhja-Korea tuuri ja filosoofi Friedrich Nietzsche romaanil „Also Sprach Zarathustra“ põhinevat albumit, mida esitleti 2017. aastal ka Eestis.

Laibachi kontsert „Love Is Still Alive” Tallinna Vaba Laval toimub 19. veebruaril 2022.
Kontserdi piletid hinnaga 25–40 eurot on müügil Piletilevis.

Galerii