Error 403

VABA LAVA lavastus Teater, Narva eesti keeles venekeelsete subtiitritega

“Error 403” on etendus, mis põhineb samanimelisel näidendil, mille on kirjutanud Nikolai Halezin. Näidendi keskmes on Valgevenes 2020. aasta suvel-sügisel aset leidnud sündmused.

Lavastus keskendub rahumeelset meeleavaldajat Aleksander Taraikovski tulistanud märulipolitseiniku saatusele. Dramaturgiline narratiiv on üles ehitatud selle märulipolitseiniku mõtteprotsessi ümber. Tema mõtted kummitavad teda kogu etenduse jooksul – nii perekonnastseenides kui ka suhetes pojaga, aga ka stseenides kaasohvitseridega.

Kogu näidendi jooksul räägib peategelane väga vähe, vastates teistele tegelastele vaid harva, kuid tema teadvuse voog voolab pidevalt, viidates osaliselt James Joyce’i jutustamismeetodile, mida Ulysses laialdaselt rakendatakse.

Teine näitleja pakub peategelase sisemonoloogi jaoks “hääleülekande”, kuid teatud hetkel, näidendi lõpule lähemal, hakkab see näitleja laval tegutsema, muutudes märulipolitseiniku füüsiliseks alter-egoks.

Kogu etenduse jooksul eksisteerib juhtiv peategelane kriitilises “identiteedi duaalsuses”, püüdes leida vastuseid eksistentsiaalsetele küsimustele. Kas ta peaks näiteks täitma korralduse, järgides oma truudusvannet, teades, et see korraldus on kuritegu?

Galerii

Ajakava

Osalised

  • dramaturg Nikolai Halezin (UK - Valgevene)
  • lavastajad Nikolai Halezin ja Natalia Kaliada (UK - Valgevene)
  • videokujundus Roman Liubyi (Ukraina)

Osades: Kristo Viiding, Jan Uuspõld, Ott Karnau, Nikolai Bentsler, Liisa Pulk, Ingrid Margus