LIFTIS KUKKUJATE LAULUD – näidendite ettelugemise festival “Ljubimovka-2022”

Narva, Teater

Näidend on kollektiivne auto-verbatim, montaaž venemaa eri paigust pärit erinevate inimeste  reaalsetest repliikidest. Need Mašad, Katjad, Vanjad, Slavad, Dašad vahetavad märtsis-aprillis 2022.aastal teineteisega mõtteid, tundeid, tähelepanekuid, kaalutlusi sellest, kuidas siseneb nende ellu sõda – sündmus, “mida ei tohi nimepidi nimetada”. Ei ole selge, kes need inimesed üksteisele on, omavahelisi suhteid nad ei ava, ja alles lõpurepliik annab selles suhtes vihje.

Sissepääs on tasuta. 16+

 

Ljubimovka-22

24. ja 25. septembril toimuvad Narva Vaba Laval  avalikud  lavastatud näidendite ettelugemised. Ette loetakse 7 näidendit, mis on välja valitud peamise vene sõltumatu dramaturgia festivali “Ljubimovka- 2022” programmist. Kõik näidendid arutatakse peale ettelugemist koos lavastaja, näitlejate ja publikuga läbi.

Sõda, kui sotsiaalne õnnetus, totalitarism kui sõdade eelkäija ja põhjus, sõda Ukrainas, sõda perekonnas, mineviku, kaasaja ja tuleviku sõjad: kus on nendes tavalise inimese koht – need on välja valitud näidendite teemad. Kaks näidendit, mis tõlgitakse eesti keelde, loetakse ette Tartus, ERM-i teatrisaalis, 26. septembril.

Ettelugemiste ja arutelude ülekandeid saab jälgida festivali “Ljubimovka” kanalil youtobe´is:

https://www.youtube.com/channel/UCDZ1HTzBVBxm_vw6tV7C3lg

Ajakava

Tasuta

Osalised

  • autorid Daša Griza, Jekaterina Žmõrova, Maria Novikova jt.

Loevad Narva elanikud