LÕHE

VABA LAVA lavastus Teater, Tallinn VENEKEELSETE SUBTIITRITEGA

Korraldaja SA Vaba Lava

Seoses eriolukorraga 5.04 etendust ei toimu ja piletid ostetakse tagasi või vahetatakse ümber mõnele hilisemale Vaba Lava etendusele. Piletilevist pileti soetanud inimestega võtab Piletilevi ise ühendust ja edastab peagi täpsemad juhised.

 

Alates 1992. aastast kulgeb riigipiir Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel mööda Narva jõge. Kui maailmas muutub geopoliitiline olukord, muutuvad ka riikide ja nende elanike suhted. Kuidas kajastuvad muutused piirilinna Narva elanike elus? Kas piirid ja lõhed jooksevad riikide või inimeste vahel? Või inimeste sees? Ja milline roll on kreeka pähklil mehe tervises?  Need on teemad, millega tegeleb antud lavastus dokumentaalse teatri vahendeid kasutades.

Teatritrupp, mille koosseisus on nii Venemaalt kui Eestist pärit näitlejad, intervjueeris Narva elanikke, küsides neilt esimesena üle pika aja, mida nemad üldse elust arvavad. Need lood saavadki selle eheda, lõbusa ja kurbliku dokumentaalse lavastuse osaks.
VIDEO VAHENDUSEL OSALEVAD “Masterskaja Brusnikina” näitlejad: Alissa Kretova, Anastassia Velikorodnaja, Deniss Jasik, Darja Vorohobko, Sergey Fišer, Aleksei Žerebtsov

“Lõhe” on Vaba Lava uue kuraatorprogrammi avalavastus. Vaba Lava kuraator hooaegadel 2019/2020 ja 2020/2021 on leedu näitekirjanik Marius Ivaškevičius. Kuraatorprogrammi teemaks on “Murranguaja inimesed”, mille fookuses on aastad 1989–2019 ning Baltimaad ja nende lähinaabrid: Venemaa, Valgevene ja Ukraina. Just sellistes geograafilistes ja ajalistes piirides soovib Vaba Lava kahe järgmise hooaja jooksul teatrikunsti vahendeid kasutades uurida inimeste saatusi.

Lavastaja Juri Kviatkovskij on Venemaa näitleja ja lavastaja, kes õpetab kool-stuudios “MHAT” ning on üks sõltumatu loomegrupi Le Cirque de Sharles La Tannes loojatest. Kviatkovskij oli nomineeritud lavastajana Venemaa teatri rahvuspreemiale Kuldne mask aastal 2014 lavastuse “Nukumaja” eest ja aastal 2015 lavastuse “Normansk” kui ühe parima eksperimendi eest.

Lavastust toetavad Integratsiooni Sihtasutus, Kultuurkapital, fond USRF koostöös festivaliga Station Narva, Kultuuriministeerium ja Fortaco Estonia.

Pikkus 2h 25min, vaheajaga. Etendus eesti ja vene keeles.

Etendus 04. aprillil 2020.


MEEDIAKAJASTUSED

22.11.2019 Sirp, Tambet Kaugema – Arvustus. Inimene pole kala.

Osalised

  • LAVASTAJA Juri Kviatkovskij
  • KUNSTNIK Ksenija Peretruhhina
  • DRAMATURG Inna Knirk
  • VIDEOKUNSTNIK Julia Ishakova
  • VALGUSKUNSTNIK Priidu Adlas

LAVAL
Jekaterina Novosjolova
Martin Kõiv
Piret Simson
Eduard Tee
Dan Jeršov
Ott Kartau