“LOUIS ARMSTRONGI JÄLGEDES” Jason Hunter Band fest. Sofia Rubina, Jan Uuspõld & Allan Järve / JÕULUJAZZ 2021

Kontsert, Tallinn

Jõulujazz 2021
„LOUIS ARMSTRONGI JÄLGEDES“ JASON HUNTER BAND feat. SOFIA RUBINA, JAN UUSPÕLD & ALLAN JÄRVE
Reede, 26. november kell 19.00 Vaba Lava

Kui peaks nimetama läinud sajandi jazzmuusikuist tuntuima, siis on see kahtlemata särav trompetist, laulja ja ansamblijuht Louis Armstrong, kelle muusika ja isikupärane esituslaad on inspireerinud paljusid ja teeb seda siiani. Tänavu möödus 120 aastat meistri sünnist ja 50 aastat tema surmast. Armstrongi populaaseks lauldud ja mängitud lood kõlavad raadiote muusikaprogrammides ja kontserdilavadel ka täna. Kuidas saakski unustada Satchmo esitatud lugusid nagu „What’s A Wonderful World“, „Mack The Knife“, „Dream A Little Dream“, „Hallo, Dolly“ ja teisi – need ja paljud teised Armstrongi repertuaari pärlid kõlavad Jõulujazzi kontserdil Ameerika päritolu trompetisti Jason Hunteri ansambli esituses, kus solistidena osalevad vokalistidena Sofia Rubina ja Jan Uuspõldning trompetist Allan Järve.

Silmapaistev trompetist Jason Hunter on asendamatu Eesti tänastel jazzilavadel. Laialdased teadmised trompetimängust, jazzistiilide eripärast ja arranžeerimise põhimõtetest võttis ta kaasa Eestisse õpetades Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis trompetit noortele. Arranžeerijana aitab ta paljusid ansambleid ja mitmetes funk- ja jazzkoosseisudes mängib ka ise. Oma Eesti ansambliga on Jason Hunteril ilmunud menukas album „From Affair” ning teine album „I Should Care” jazziklassikast ilmub 1. novembril.

Jason Hunter õppis mainekas Fullertoni ja Berklee Muusikakolledžides, kus ta õppejõud olid hinnatud jazzmuusikud Tiger Okoshi, Mark Whitfield ja Ralph Peterson. Tudengiaastail sai tal mängitud läbi stiilid diksiländist bepopini, mängiti ka Louis Armstrongi lugusid. „Louis Armstrong õpetas mulle svingimist, veendumuse ja tundega bluusi mängimist, kuid mis kõige tähtsam – ta õpetas mind naeratama. Satchmo muusika ja elulugu on inspireerinud minu muusikalist teekond aastate jooksul ikka ja jälle, ja selle eest olen ma maestrole tohutult tänulik. Mul on au tähistada Eestis Louis Armstrongi sünniaastapäeva muusikaga, mida ta on jaganud maailmaga.“

Kontserdiks on lood valinud ja seadnud Jason Hunter koos Siim Aimlaga. Armstrongi pärandi vokaalse poole eest hoolitsevad näitleja ja suurepärane bluusilaulja Jan Uuspõld ning särav jazzilauljatar Sofia Rubina.

Koosseis:
Jason Hunter – trompet
Siim Aimla – klarnet
Sten Veldma – tromboon
Madis Muul – klaver
Peedu Kass – bass
Reigo Ahven – trummid

Solistid:
Allan Jarve – trompet
Sofia Rubina – vokaal
Jan Uuspõld – vokaal
Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee