MINO CINELU & NILS PETTER MOLVAER “Sula Madiana” (Prantsusmaa-Norra) / Jazzkaar 2021

Kontsert, Tallinn

Jazzkaar 2021
MINO CINÉLU & NILS PETTER MOLVÆR
„Sula Madiana“ (Prantsusmaa-Norra)
Reede, 27. august 2021 kell 18.00 Vaba Lava

Oma koostööprojektis „SulaMadiana“ on legendaarsed muusikud – löökpillimängija Mino Cinélu ja trompetist Nils Petter Molvær astunud kultuuritaustade erinevusest inspireeritud säravasse muusikalisse vestlusse, milles leidub viiteid Miles Davisele, afrobeat’ile ja paljule muule. Cinélu ütleb: „Oleme teineteise kultuuriga hästi tuttavad, loome sildu ja leiame ühendusteid, mis kulgevad samas suunas.“ Nii on õnnestunud neil põimida ühtseks lummavaks tervikuks kahe saare muusikast inspireeritud kava.

Norra fjorides asuv saar Sula, kust Molvær pärit on ja Kariibi meres asuv Martinique, mida kutsutaks ka Madianaks ja kust on pärit Cinelu isa, on andnud mõtte ja nime albumile „SulaMadiana“, mille muusika on kui mitmekeelne vestlus, milles kõik on oodatud kaasa rääkima.

Norra trompetist, helilooja ja produtsent Nils Petter Molvær, on teinud koostööd Bill Laswelli, Manu Katché, Moritz von Oswaldi, Dhafer Youssefi, Sly & Robbie’ jt-ga. Tal on eriline anne muusikastiile sundimatult ümber kujundada, tekitades uusi ainulaadseid ja põnevaid helimaastikke.

Prantsuse helilooja, multiinstrumentalist ja produtsent Mino Cinélu, kelle arvukate muusikapartnerite hulka kuuluvad Miles Davis,Weather Report, Herbie Hanckock, Stevie Wonder, Laurie Anderson ja paljud teised, on õigusega välja teeninud multitalendi maine. Olgu löökriistadel, trummidel, kitarril ja klahvpillidel musitseerides või lauldes, alati tuleb selgelt esile tema aastakümnete jooksul omandatud rahvusvaheline kogemus erinevatest stiilidest, mida saadab nakatav elurõõm.

Koosseis:
Mino Cinélu – löökpillid
Nils Petter Molvær – trompet