Mu vanaisa oli kirsipuu

Peterburi teatrikunsti päevad Teater, Narva vene keeles

Korraldaja Vaba Lava SA

Peterburi Suur Nukuteater näitab lavastust “Mu vanaisa oli kirsipuu”

Ivan Patšini lavastus on välja kasvanud eskiisist „BTK-LAB — Ruslan Kudašovi juhendamisel töötav noorte lavastajate laboratoorium”. Aluspõhjaks on võetud Angela Nanetti teos „Mu vanaisa oli kirsipuu“, mis kuulub Müncheni rahvusvahelise noorteraamatukogu poolt koostavasse nimekirja „Valged varesed“, kuhu on koondatud tähelepanuväärsemad lasteraamatud. Teos on pälvinud mitu Itaalia, Saksamaa ja Prantsusmaa kirjanduspreemiat.

„Mu vanaisa oli kirsipuu“ — see on teater, mis on inspireeritud peenest irooniast, tõepärasusest ja lüürilisusest,  päikesepaistelise ja kärarikka Itaalia värvidest, meenutustest lapsepõlvest ning unistustest tulevikust.

Loo peategelane – poiss nimega Tonino – õpib mõistma täiskasvanute maailma: pöörab tähelepanu elu pisiasjadele, tunneb rõõmu maitset ning mäletab kuivõrd sügav võib olla kurbus. Vanaisa Ottaviano juures õpib ta aga jääma lapseks, olema avameelne ja kompromissitu, võtma elu sellisena nagu see on. Ta õpib ilma kartuseta rääkima surmast ning uskuma, et oleme võimelised asju muutma.

Ivan Patšin, lavastaja: „Igaüks meist on oma elus kokku puutunud inimesega, kes õpetas meid maailma teistmoodi nägema, õpetas kuulama „kirsipuud“. Tähtis on mitte kaotada endas kunstnikku, mitte väärtustada maailma läbi hinnasiltide… Soovime jutustada loo imelisest Vanaisast, imelisest poisist, imelisest Itaalia perekonnast. Lugu on täis huumorit ja valu üheaegselt“.

Sobilik alates vanusest: 9 a.

 

 

Galerii

Osalised

  • Lavastaja Ivan Patšin
  • Instseneering Jelizaveta Spivakovskaja
  • Valguskunstnik Anastassia Kuznetsova
  • Kunstnik Jevgenia Isajeva
  • Videokunstnik Darja Zaitseva

Osades: Anastassia Gritsai, Nadežda Moškina, Sergei Bespalov/Roman Dadajev, Mihhail Ložkin, Jekaterina Ložkina-Belevitš, Aless Snopkovski, Irina Krivtšenok, Ivan Solntsev