NEW WIND JAZZ ORCHESTRA & KRISTJAN RANDALU / Jazzkaar 2021

Kontsert, Tallinn

Jazzkaar 2021
NEW WIND JAZZ ORCHESTRA & KRISTJAN RANDALU
Pühapäev, 29. august 2021 kell 17.30 Vaba Lava

New Wind Jazz Orchestra  ühendab endas noore ja ägeda temperamendi ning professionaalse meisterlikkuse. 2019. aastal tööd alustanud uue generatsiooni muusikutest koosnev kollektiiv seadis eesmärgiks viia  Eesti jazzorkestrite kultuur rahvusvahelisele tasemele tehes koostööd Eesti ja välismaa parimate heliloojate ja  orkestrijuhtidega. Kahe ja poole tegutsemisaasta jooksul on üles astutud Eesti jazzi kodus Philly Joe’s jazziklubis,  Sõru Jazzil, Triigi Filharmoonias, mitmel korral Kumu auditooriumis, kus hiljuti esitleti eesti jazziheliloojate uudisteoseid. Saksofonimängija Lauri Kadalipu eestvedamisel kokku saanud bigbänd armastab end proovile panna uute väljakutsete ning professionaalsust nõudva repertuaariga nagu seda on ka Kristjan Randalu looming.

Rahvusvaheliselt tuntud pianist ja helilooja Kristjan Randalu on nii interpreedina kui ka heliloojana aastate jooksul aina julgemalt ja mitmekülgsemalt näidanud oma loomingulist palet, kirjutades muusikat nii ansamblitele kui ka suurematele koosseisudele meeskoorist sümfooniaorkestrini. Randalu kava koos New Wind Jazz Orchestraga kõlas esmakordselt 2020. aasta suvel Triigi Filharmoonias. Jazzkaare kontserdiks valmivad ka uued teosed. Koosluse fookuses on klaver solisti rollis koos kaasaegse jazz-orkestriga. Lisaks uudisloomingule tulevad esiettekandele uued töötlused varasemalt ilmunud plaatide teostest (“Enter Denter”, “Absence”), värskemast orkestri- ja kooriheliloomingust “Inner Asylum” (Randalu & TKO) ja “Neli sünnimaa laulu” (Randalu & RAM).

Kristjan Randalu on üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid maailmas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on Randalu esindanud Eestit maailma mainekatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana. Ajakiri Jazz Times kirjeldab tema muusikat kui “tundmatut ja eksootilist maad”. Randalu helikeel ulatub põhjamaisest heakõlalisest ilust nüüdisklassika väljakutsuvate helikõladeni ja selle emotsioonaalsed piirid hõlmavad nii arvopärdilikku vaikusemaailma kui ka rokilikku rütmistiihiat. Randalu klaverimäng nii solisti kui ka ansamblimuusikuna kõlab enam kui 40 plaadil, mille hulka kuuluvad Grammy nominatsioon 2006. aastal ning 2012 Aasta Jazzialbumi tiitel Eesti Muusika Auhindadel. 2018 ilmus Randalu autoriplaat “Absence” plaadifirma ECM Records-i alt. 2020. aastal ilmunud duo-plaat “Mussorgsky Pictures Revisited“ (BMC Records) koos Dave Liebmaniga valiti ajakirja The New York City Jazz Record “Best of 2020” nimekirja.

Koosseis:
Saksofonid – Martin Kuusk, Tobias Tammearu, Aleksander Paal, Allan Kaljaste, Markus Eermann
Tromboonid – Johannes Kiik, Ingvar Leerimaa, Andrus Karjel, Artur Kiik
Trompetid – Allan Järve, Mikk Uusmäe, Vallo Mänd, Samuel Jalakas
Rütmisektsioon – Raimond Mägi, Karl-Juhan Laanesaar