ON THE EDGE: „HELISTA CUTTALE KOJU”, RIMINI PROTOKOLL.

ONLINE Tallinn, ON THE EDGE

Korraldaja Vaba Lava, Totška Dostupa

Legendaarne etendus “Helista Cutta karpi” on vene publikule kohandatud 12 aastat pärast esietendust. Ainult et “Ligipääsupunktis” võtab India kõnekeskuse töötaja ise publikuga ühendust, et ärivestlus muutuks sügavaks isiklikuks kogemuseks!

Mida me teame kõnekeskuse töötajatest? Kes on telefoniliini teises otsas? Millised need nähtamatud inimesed välja näevad? Mida tähendab koronaviiruse ajal allhange? Kas on võimalik muuta tavaline India kodu kõnekeskuseks? Millal tehisintellekt sellised teenused asendab?

Enam kui 12 aastat tagasi korraldas Rimini Protokoll üks-ühele performatiivse kohtumise India kõnekeskuse töötaja ja ühe Euroopa teatri külastaja vahel. Iga vaataja viibis telefoniga üksi toas ja astus võõraga dialoogi. Iga minutiga muutus ärivestlus privaatsemaks ja intiimsemaks.

Aasta 2020 innustas autoreid looma selle projekti kohandust vene publiku jaoks. Rimini Protokoll kutsub teid mandritevahelisele videokonverentsile, mis käsitleb teenuse sisseostmist ja telemarketingi. Sellest “Call Cutta in a Box” versioonist saavad osa kuni 20 vaatajat. Vene saatejuht juhib Zoom-konverentsi, võtab vastu külalisi ja tõlgib toimuvat.

Esineja on oma kodus Kalkuttas. Etenduse ajal näitab ta oma maja, räägib kõnekeskuse töö majanduslikest ja isiklikest tagajärgedest ning esitab publikule küsimusi. Vaatajad vastavad küsimustele ja näitavad ka oma kodu konkreetseid kohti või käepärast olevaid asju. Tasapisi, nagu klassikalises “Call Cutta in a Boxis”, muutub suhtlus üha intiimsemaks. Need võivad olla stseenid magamistoas, stseenid köögis ja vannitoas või isegi stseenid voodi all. Teid ootab koos esinejaga teekond läbi oma korteri bengali laulude karaokeversiooniga ja ühistantsuga.

Etendus on inglise keeles, venekeelsete subtiitritega.

_______________________________________________________________________

“On the Edge” on sündmuste sari, mis koostöös Peterburi festivaliga Totška Dostupa toob vaatajateni praegu 11 interaktiivset etendust veebis.

Uurime, mis on teater, kui see ei saa toimuda füüsilises ruumis või kui see toimub mitmes füüsilises ruumis korraga. Kava on rahvusvaheline ja valminud suletud riigipiiride tingimustes. Isolatsioonist, reaalsuse tajumisest ja piiride kaotamisest, olgu need siis geograafilised, füüsilised või mentaalsed, hakkavad rääkima teatritegijad Suurbritanniast, Saksamaalt, Venemaalt, Lätist, Šveitsist, Eestist.

On the Edge on uute tehnoloogiate testimiseks ja tutvustamiseks projekti „New Technologies and Innovation in Theater“ raames. Projekti rahastab 90% ulatuses Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020. Rohkem infot projekti kohta siin ja programmi kohta www.estoniarussia.eu.

„On the Edge“ valmis Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 rahalise abiga. Selle sisu eest vastutab ainuisikuliselt Vaba Lava ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi, programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti.

Galerii

Ajakava

  • R 24.juuli 2020 Kell: 19:00

    ONLINE

Osalised

  • Autor Daniel Wetzel
  • Autor Stefan Kagi
  • Autor Helgard Haug