ON THE EDGE: MUSTAND

EESTI TERRITOORIUMIL TASUTA!, ONLINE Tallinn, ON THE EDGE

Korraldaja Vaba Lava, Totška Dostupa

Mis juhtub, kui võtate teatrihoones töötama harjunud trupi, Vladislav Nastavševi lavastajaks (Riia Uus Teater ja Gogoli– keskus) ja Sergei Uhhanovi näidendi ning pakite need komponendid Zoomi?

Näidendi kangelased on nii kaua elanud eraldatuses, et aeg ja ruum on muutunud eristamatuks. Faktid segunevad fantaasiatega, solvangud moonduvad rõõmuks, lootused muutuvad mälestusteks. Uhhanovi tekst maskeerib end kord sotsiaaldraamaks, kord detektiivilooks, vahel sümbolitega müsteeriumiks ja ka seebiooperiks. Justkui põimuksid kõik Shakespeare’i, Goncharovi, Kafka, Wilde ja Chestertoni kasutamata mustandid ühte metateksti ja väljuksid kangelastest vastu nende tahtmist.

Nastavšev paneb kangelased isolatsiooni Zoomi–akende ruudustikku – asetades nad ruumi, kus on peaaegu võimatu eristada tõde võltsingust. Iga uue süžeepöördega on lugu uuesti pahupidi ja ainus, millele me võime lõpuks loota, on omaenda kehatunnetuse usaldusväärsus, mis on, muideks, ka mässitud sisse kangelastega ühisesse ruumi.

Etendus on ainult vene keeles. Piletid ja ligipääs etendusele: https://tochkadostupa.spb.ru/events/brak

Tõlkega etendus toimub 30. juunil! Eesti territooriumil tasuta!

_______________________________________________________________________

“On the Edge” on sündmuste sari, mis koostöös Peterburi festivaliga Totška Dostupa toob vaatajateni praegu 11 interaktiivset etendust veebis.

Uurime, mis on teater, kui see ei saa toimuda füüsilises ruumis või kui see toimub mitmes füüsilises ruumis korraga. Kava on rahvusvaheline ja valminud suletud riigipiiride tingimustes. Isolatsioonist, reaalsuse tajumisest ja piiride kaotamisest, olgu need siis geograafilised, füüsilised või mentaalsed, hakkavad rääkima teatritegijad Suurbritanniast, Saksamaalt, Venemaalt, Lätist, Šveitsist, Eestist.

On the Edge on uute tehnoloogiate testimiseks ja tutvustamiseks projekti „New Technologies and Innovation in Theater“ raames. Projekti rahastab 90% ulatuses Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020. Rohkem infot projekti kohta siin ja programmi kohta www.estoniarussia.eu.

„On the Edge“ valmis Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 rahalise abiga. Selle sisu eest vastutab ainuisikuliselt Vaba Lava ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi, programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti.

Galerii

Ajakava

 • P 12.juuli 2020 Kell: 21:00

  ONLINE
 • L 18.juuli 2020 Kell: 21:00

  ONLINE
 • R 24.juuli 2020 Kell: 21:00

  ONLINE

Osalised

 • Lavastaja Vladislav Nastavšev
 • Dramaturg Sergei Uhhanov
 • Kostüümid Valentina Zatšinjaeva

Veronika Plotnikova / Daria Fetšina, Maksim Busel, Dana Bjork, Anatoli Fetšin