Paide Teater “Kuidas kaevata kraavi?” / NAKS 2021

Teater, Tallinn

Korraldaja ASSITEJ Eesti Keskus MTÜ

Etendus toimub teatrifestivali NAKS 2021 raames. Etendusele järgneb 30-minutiline vestlusring publiku ja teatritegijate vahel.

Tammsaare on korraga kraavihall ja kraav. Pikk ja sügav kraav keset eesti lugu. Me kõik teame ja tunneme seda kraavi, aga vahel tundub ta nii lai ja sügav, et mitte ei julge üle hüpata. Seepärast on Paide Teater publiku ette toonud lavastuse “Kuidas kaevata kraavi?”. Pärast sellel motivatsioonikoolitusel osalemist on igast kraavist üle kargamine kukepea!
Kuidas kaevata kraavi?
Andres kaevas kraavi enda ja Pearu vahele. Indrek kaevas kraavi enda ja Jumala vahele. Jürka kaevas Antsu kraavid. Katku Villu kiskus elu kraavi. Juudit raius Olovernese kaela sisse kraavi. Ja 30. jaanuari 1938. aastal, Tammsaare 60. sünnipäeval, kogunes Albu vallavolikogu ja otsustas “Tõe ja õiguse” eeskuju järgides käsile võtta Jägala jõe süvendamise ja kaevata kraavi.

Lavastaja Jan Teevet
Laval Johannes Richard Sepping, Kirill Havanski, Joosep Uus
Produtsent ja tehniline teostus Harri Ausmaa

Esietendus 2019 mais Vargamäel, A. H. Tammsaare muuseumis
Kestus 1 h
Vanusele 16+, keskkoolinoortele

Grupipileteid (al 10 inimest – 8€/inimene), perepileteid (vanemad + kõik alaealised lapsed – 35€/pere) ning päevapileteid (25€/päev) saab broneerida

Rohkem infot: https://assitej.ee/

PILETID SIIN

Galerii

Ajakava