RITA RAY / JAZZKAAR 2020

VÄLJA MÜÜDUD Kontsert, Tallinn

Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Jazzkaar 2020
Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev: RITA RAY
Pühapäev, 11. oktoober 2020 kell 22.00 Vaba Lava

Kristi Raias ehk Rita Ray on sinisilmse souli viljeleja Eestist. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal ning hetkel omandab ta kraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzlaulu erialal Kadri Voorandi juhendamisel. Avalikkusele on ta tuttav Eesti Laul 2015 finaalist, samuti on ta vedanud projekti “Etta James 80”, osalenud Motown muusika projektis “The Motown Sound” koos Liis Lemsalu ja Robert Linnaga. Praeguse kollektiiviga on esinetud festivalidel nagu “Tudengijazz 2019”, “Jazzkaar 2019” ja “Juu Jääb 2019”. 10 aastat koorilauluga tegelenud, pealinna elus karastunud ja jazziõpingutes tugisambaid kindlustanud vokalist, klahvimängija ja helilooja avaldas 2019 a. oma debüütplaadi “Old Love Will Rust”. See on on 8-looline rännak souli ja klassikalise R&B radadel, aga paneb ka puusa õõtsuma ühe särava 70ndatele truu diskopalaga.

Tõeliselt haarab kuulaja endasse Rita Ray oma live-kontsertidel, kus särab tema hingestatud, jõuline vokaal, meeldejäävad meloodiad ja ka tantsulisus. Rita Ray debüütalbum kandideeris konkursil Eesti Muuusikaauhinnad 2020  neljas kategoorias – aasta debüütalbum, aasta album, aasta naisartist ning aasta popartist. Funk Embassy Records alt üllitatud plaati on saatnud vaimustus muusikaarmastajate ja kriitikute seas ning Rita Ray looming on tõestamas end ka välismaal. Esimesed inglise, saksa ja USA veebiajakirjade arvutused on positiivsed, palasid albumilt on mängitud ka UK jaamades BBC ja Soho Radio. Kontsertõhtu Rita Ray 8-liikmelise bändiga toob lavale parima souil, klassikalise R&B ja disko omaloomingu.

Koosseis:
Rita Ray – vokaal
Kadi Kaldmäe – taustavokaal
Elina Hokkanen – taustavokaal
Anett Tamm – taustavokaal
Artis Boriss – klahvpillid
Kristen Kütner – kitarr
Jasper Alamaa – bass
Luiz Black – perkussioon
Ott Adamson – trummid

Facebook: https://www.facebook.com/ritaraymusic/
Instagram: https://www.instagram.com/ritarayofficial/
Spotify: http://bit.ly/ritarayspotify
Bandcamp: https://ritaray.bandcamp.com/

 

Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Galerii