RYMDEN (Norra-Rootsi) / Jazzkaar 2020

Kontsert, Tallinn

Korraldaja Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ

Jazzkaar 2020
RYMDEN (Rootsi-Norra)
Bugge Wesseltoft, Dan Berglund, Magnus Öström
Algselt 25. aprillil kell 19:00 Vabal Laval toimuma pidanud Jazzkaar 2020 kontsert Rymden (Norra-Rootsi) lükkub edasi ning toimub pühapäeval, 11. oktoobril kell 19:00 Vabal Laval. Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid.

Skandinaavia maagilise supergrupi Rymden helivõlurid on mainekas norra pianist ja helilooja Bugge Wesseltoft, rootsi bassist Dan Berglund ja trummar Magnus Öström. Eestis korduvalt esinenud Wesseltofti võib auga nimetada nordic-jazzi ikooniks. Talle ainuomase kõlaga helipilt on ühendanud mitmeid žanre ja kuulajate generatsioone, vaimustades ühtviisi nii jazzitraditsionaliste kui ka klubinoori. Berglund ja Öström kuulusid legendaarsesse Esbjörn Svensson Triosse, kelle stiilisegu klassikalisest muusikast, rokist, popist ja elekroonikast oli teedrajavaks eeskujuks kaasaegses jazzis. 2008. aastal traagiliselt hukkunud pianisti Esbjörn Svenssoni otsiv vaim elab aga edasi Rymdenis.
Koosseisu nimi Rymden tähendab aegruumi ehk meid ümbritsevat välja, mille tasandid haaravad emotsioone tuttavast põhjamaisest arktikast, kuid puudutades ka kaugemaid tulevikusfääre. 21. sajandi muusikale omaselt on Rymden dünaamiline ja virtuoosne, kontrastne ja eepiline – pingerohked pöörded plahvatavad kord dramaatilisena, kord suubuvad melanhoolsesse minimalismi. Kihiti paigutatud rütmid ja meloodiad on detailirohked ja kaasahaaravad, tekitades elavaid kujutluspilte kaasaja tempokast ja ärevast elurütmist. Rymden toetub tugevalt kolmele elemendile – atmosfääriline ja melanhoolne meloodiajoon, pingega laetud rütmistruktuurid ja virtuoosne pillikäsitlus. Ta haarab endasse jooni moodsast jazzist, filmimuusikast ning isegi Bachist ja rokist. Laval kohtuvate tippmuusikute visioon on väheste vahenditega pakkuda maksimaalset elamust.

Vähem kui aasta tegutsenud ansambel on andnud üle 80 kontserdi Euroopa ja Aasia festivalidel ja mainekatel kontserdilavadel.

Koosseis:
Bugge Wesseltoft – klaver
Dan Berglund – bass
Magnus Öström – trummid

https://www.rymden-music.com/
https://www.facebook.com/rymdenmusic/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Galerii