ŠAŠLÕKIÕHTU – näidendite ettelugemise festival “Ljubimovka-2022”

Narva, Teater

See on lihtne ja väga naljakas lugu sellest, kuidas sel kevadel, Venemaa ja Ukraina vahelise sõja alguses, küpsetab tavaline valgevene perekond suvilas šašlõkki. Näidend diagnoosib väga täpselt sootsiumi tabanud haigust ja kaugeltki mitte ideaalset maailmakorraldust tervikuna. Värske liha, mis on lükitud metallvardale, küpsetatud elaval tulel ja lõkke ümber kogunenud inimeste poolt ära söödud – on autori poolt snaipri täpsusega leitud dramaturgiline kujund.

 

Sissepääs on tasuta! 16+

 

Ljubimovka-22

24. ja 25. septembril toimuvad Narva Vaba Laval  avalikud  lavastatud näidendite ettelugemised. Ette loetakse 7 näidendit, mis on välja valitud peamise vene sõltumatu dramaturgia festivali “Ljubimovka- 2022” programmist. Kõik näidendid arutatakse peale ettelugemist koos lavastaja, näitlejate ja publikuga läbi.

Sõda, kui sotsiaalne õnnetus, totalitarism kui sõdade eelkäija ja põhjus, sõda Ukrainas, sõda perekonnas, mineviku, kaasaja ja tuleviku sõjad: kus on nendes tavalise inimese koht – need on välja valitud näidendite teemad. Kaks näidendit, mis tõlgitakse eesti keelde, loetakse ette Tartus, ERM-i teatrisaalis, 26. septembril.

Ettelugemiste ja arutelude ülekandeid saab jälgida festivali “Ljubimovka” kanalil youtobe´is:

https://www.youtube.com/channel/UCDZ1HTzBVBxm_vw6tV7C3lg

Ajakava

Tasuta

Osalised

  • autor Pavel Prjažko (Valgevene)
  • lavastaja Nikita Betehtin