TORUN ERIKSEN QUARTET (Norra) / Jazzkaar 2021

Kontsert, Tallinn

Jazzkaar 2021
TORUN ERIKSEN QUARTET (Norra)
Neljapäev, 26. august 2021 kell 18.00 Vaba Lava

Norra jazzlaulja Torun Eriksen debüteeris maineka plaadifirma Jazzland Rec artistina 2003. aastal albumiga „Glittercard“. Lauljatari viimast albumit „Luxory and Waste“ (2018) peetakse Erikseni loomingu üheks tippteoseks. Aastate jooksul on erakordse häälega laulja-helilooja teinud ilma nii Norra lavadel kui ka mujal maailmas. Muusikuna tunneb ta end ühtviisi koduselt nii folk- ja popmuusikas kui ka bluusis kombineerides oma heliloomingus sageli eri stiile sidusaks tervikuks.

Torun Erikseni muusikat on seatud kammerorkestritele, bigbändidele ja kooridele. Koostöö maineka Jazzchor Freiburgiga on ta esinenud Jaapanis, Koreas, Saksamaal, Prantsusmaal ja mujal. Laulusõnade loojana on laulja teinud koostööd muusikutega nagu Bugge Wesseltoft Sarah Chaksad, Julia Hülsmann, Susan Weinert jt.

Eestis annab Torun Eriksen kontserdi norra jazzi tipptegijatega. Pianist Eyolf Dale on võitnud eestlaste südamed esinedes Jazzkaarel nii solistina kui ka oma suure koosseisuga Wolf Valley. Basskitarrist Audun Erlien on kontserte andnud paljude muusikutega Norra jazzi koorekihist nagu Silje Nergaard, Bernhoft, Nils Petter Molvaer, Mathias Eick jt. Löökpillide mängija Anders Engen on tuntud Bugge Wesseltofti, Bernhofti, Lars Danielssoni, Beady Belle, Lisa Nilssoni jt ansamblitest.

Jazzkaare kontserdil tasub ootada erilist elamust!

Koosseis:
Torun Eriksen – vokaal
Eyolf Dale – klaver
Audun Erlien – basskitarr
Anders Engen – trummid