“Ühendus paratamatu ületamiseks. Sada sõda üleilmse rahuni”

Teater, Tallinn

Korraldaja Hiros ja Vaba Lava

Vormiliselt on selle lavastuse puhul tegemist ühise pidusöögiga, millest on kõik vaatajad kutsutud osa saama, kuid tegelikult räägib see lavastus demokraatiast. Räägib rohujuure tasandil inimestest endist: kollektiivsest vastutusest ja koostoimimisest versus inimesele loomuomasest joonest käituda isekalt ja vaid enda huvist lähtuvalt.

Ühine söömaaeg, toidu jagamine kaaslasega, loob ühistunde, ning on põhimõtteliselt heatahtlikkuse avaldus üksteise vastu. Öeldakse, et me oleme, mida me sööme – seega väljendab toit teatud mõttes ka meie eksistentsiaalseid, eetilisi, esteetilisi, majanduslikke, sotsiaalseid ning religioosseid tõekspidamisi ja eelistusi.

Etenduse ajal saavad osalejatest kogukonna liikmed, osalejad klubis nimega Verein zur Aufhebung des Notwendigen (ühendus paratamatu ületamiseks). Meie motoks on jagatud vastutus. Samas on kõigil inimestel ka oma eelistused, oma maitse ja tõekspidamised, mida nad on valmis kaitsma. Etenduse ajal muutub köök meie poliitiliseks mänguväljakuks, kus selgub, mis tegelikult kellelegi maitseb.

Christophe Meierhans (sündinud 1977. a. Šveitsis) on Brüsselis töötav interdistsiplinaarne kunstnik. Hariduselt helilooja, hõlmavad tema tööd etenduskunsti, osavõtuteatrit, videoinstallatsioone, lühifilme ja muusikat. Eelkõige huvitab Meierhansi töötamine avalikus ruumis ja avaliku ruumiga. Ta uurib erinevaid igapäevaellu sekkumise võimalusi, mida kunst võiks pakkuda. Meierhans manipuleerib inimeste sotsiaalsete harjumuste ja tavapäraste kokkulepetega. Oma töödega soovib ta esitada küsimusi normide ja konventsioonide kohta; ta segab kontekste ja paneb vaataja vastamisi veidrusega, justkui “vale” kohaga, tekitades intrigeerivaid situatsioone.

NB! Kallid teatrikülastajad! Palun tulge etendusele näljastena, sest Teid ootab ees kulinaarne retk!

Esietendus 16.04.2016

Pärast esietendust toimub vestlus trupiga.

A House On Fire Projekti toetab EL programm Kultuur.

Etendust toetavad OmaPõrsas OÜ ja PK Ilmarine hotell.

Galerii

Osalised

  • Idee ja teostus Christophe Meierhans
  • Tõlge eesti keelde Margus Alver
  • Lavastus on saanud algtõuke Verein Verein zur Aufhebung des Notwendigen, tänuavaldus R. Komarnickile
  • Dramaturg Bart Capelle
  • Stsenograafia ja kaasautorid Holger Lindmüller, Michael Carstens
  • Produktsioon Hiros
  • Kaasproduktsioon Kaaitheater, Vooruit, BIT theatergarasjen, BUDA, Nouveau Théâtre de MontreuilK, Vaba Lava
  • Lavastust toetab Kunstenwerkplaats Pianofabriek, The Flemish Government