UNINE KALA – näidendite ettelugemise festival “Ljubimovka-2022”

Narva, Teater

Võõrtööline kelle perekonnanimi on Tsirindaržemunkarguhõbahnojev proovib teha rahaülekannet ühele inimesele oma kodumaal, aga tema nimi ei mahu mitte ühtegi arvuti standardprogrammi. Järgmisel päeval saab ta teada, mis juhtus selle inimesega tema kodumaal, aga ei saa sellest kellelegi rääkida, kuna seda ei saa tõlkida inimkeelde. Naljakas ja hirmus süžee justkui ei oma suhet tänapäeval toimuvasse, kuid näidendit läbib just see atmosfäär, milles me kõik praegu elame.

Sissepääs on tasuta. 16+

 

Ljubimovka-22

24. ja 25. septembril toimuvad Narva Vaba Laval  avalikud  lavastatud näidendite ettelugemised. Ette loetakse 7 näidendit, mis on välja valitud peamise vene sõltumatu dramaturgia festivali “Ljubimovka- 2022” programmist. Kõik näidendid arutatakse peale ettelugemist koos lavastaja, näitlejate ja publikuga läbi.

Sõda, kui sotsiaalne õnnetus, totalitarism kui sõdade eelkäija ja põhjus, sõda Ukrainas, sõda perekonnas, mineviku, kaasaja ja tuleviku sõjad: kus on nendes tavalise inimese koht – need on välja valitud näidendite teemad. Kaks näidendit, mis tõlgitakse eesti keelde, loetakse ette Tartus, ERM-i teatrisaalis, 26. septembril.

Ettelugemiste ja arutelude ülekandeid saab jälgida festivali “Ljubimovka” kanalil youtobe´is:

https://www.youtube.com/channel/UCDZ1HTzBVBxm_vw6tV7C3lg

Ajakava

Tasuta

Osalised

  • autor Timur Timerkajev (Venemaa)
  • lavastaja Mihhail Durnenkov