Vabaduse teatrifestival: Rovegan

Teater, Narva, Festival

ROVEGAN on lavastus majandusrändest, mis võtab fookusse Itaalias töötavad vaesed Rumeenia naised, ning uurib, millist mõju avaldab selline dislokatsioon nende isiklikule elule ja nende perekondadele.

RO(MANIAN)VEGAN eesmärk on rääkida oma võimalikele lugejatele ja vaatajatele majanduslikest raskustest põhjustatud migratsiooni kõrvalmõjudest rumeenia emade näitel, kes töötavad Itaalias hooldajate ehk badante´dena.

Badante on spetsiifiline itaaliakeelne termin, mille all tuleb mõista naisi (valdavalt immigrante), kes hoolitsevad itaalia vanurite, harvem ka laste eest. Suure osa oma ajast tegelevad nad koduste töödega, elades koos neid palganud perekondadega.

Liliana Nechita raamatul “Mõrud kirsid” inspireeritud lavastus ROVEGAN põhineb Vaslui maakonna külades läbi viidud ulatuslikul uurimistööl ning uurib vaesusest põhjustatud rännet Ida-Euroopast

Lääne-Euroopasse. Järgides kaasaegse muinasjutu ülesehitust, vaatleb lavastus emade kogemust, kes on sunnitud minema tööle Itaaliasse, nende kohanemisraskusi nii isiklikus kui sotsiaalses plaanis.

 

ROVEGAN kasutab kollektiivse jutustuse vormi, mis esitleb kolme eri generatsioonis naise lugu ja näitab, kuidas igaüks neist võitleb oma parema tuleviku eest.

Koos lavastustega “Ready for export” ja “The Battlefield” moodustab ROVEGAN rändeteemalise etenduste triloogia.

Meeskond:

Autor ja lavastaja: Catinca Drăgănescu

Laval: Silvana Negruţiu, Mihaela Teleoacă, Valentina Zaharia

Helilooja:  Alexei Turcan

Video ja dokumentatsioon: Alexandra Dincă, Vlad Bȋrdu ja Ionuţ Popescu

Produtsent:  ARENA & REPLIKA / Arena si Centrul de Teatru Educational Replika  (ARENA & REPLIKA)