veenus.me

Tants, Tallinn

Korraldaja Sõltumatu Tantsu Lava

„veenus.me“ on kaasaegne tantsulavastus ja alternatiiv-muusikal, mille keskseks teemaks on queer– ja klubikultuur pandeemia-järgses maailmas.

Meie lugu algab hetkest, kus maailm on „kinni pandud“ ning kangelane otsib kodust pääsemiseks võimalusi internetist, täpsemalt www.veenus.me portaalist – kohast, kus läbi videoruumide, chat’ide ja filtrite on võimalik end ükskõik kelleks maskeerida või välja elada seda, mida oma kodu nelja seina vahel teha ei saa.

Queer-kogukonna, eriti noorte jaoks, on klubikultuur saanud väga oluliseks, kuna see on ajalooliselt olnud peaaegu ainuke koht, kus on võimalik kohtuda sarnaste inimestega, tunda end vabalt ja avada ning avastada iseennast. Eriti tuleb see ilmsiks nende noorte seas, kel ei ole selleks kodus tunnustav ega turvaline keskkond, kus tihti kohtab vägivalda või karmi konservatiivsust.

Mis aga juhtub siis, kui see „teine kodu”, see väljapääs on ära võetud?

Lavastuses „veenus.me“ saavad kokku Eesti andekad ja väga erinevate taustadega LGBTQI+ noored. Laval saab näha nii klassikalist kui kaasaegset tantsu, eksootilist postitantsu, vogue’ingut, elemente drag– ja performance-kunstist ja ka muusikuid.

Autorid, lavastajad ja koreograafid: Rene Köster ja Carmel Köster
Etendajad-tantsijad: Diana Harten, Rene Köster, Elina Masing, Jaan Männima, Edgar Rahhimov
Kunstnik: Marta Vaarik
Kostüümikunstnikud: Marta Vaarik ja Carmel Köster
Valguskunstnik ja tehnilised lahendused: Mikk-Mait Kivi
Muusika: Rene Köster
Dramaturgiline konsultant: Heinrich Sepp
Külalisena: YASMYN
Sponsor: Tantsugeen

Tänud: Claudia Lepik, Crystal Rabbit, Eke Ao Nettan, FunTIME.ee, Grete Ly Valing, Kadi Adrikorn, Kreete Pillenberg, Krista Köster, Rein Kutsar, Roman Demchenko | Damn.Loud, Shaun Bass, ULM

Esietendus 15. veebruaril 2021 Sõltumatu Tantsu Laval
Etendus on inglise keeles.
Kestus 70min

PILETID MÜÜGIL SIIN

Galerii

Ajakava