“Ärka üles! Aeg on surra”

Tants, Tallinn

Korraldaja MTÜ Kirbutsirkus

Lääne kultuuriruumis on vähe müstilisi rituaalseid sündmusi mida praktiseeritakse ning neist kõige aeglasemini muutuvad on enamasti seotud Vikatimehe tulekuga. Looduslähedaste rahvaste kogukonnas on loomulik suhe surmaga, sellega seotud rituaalid ja nende tähenduslikkus säilinud. Meile tundub, et tänapäeva linnakeskkonnas on inimene neist seostest võõrandumas ning oleviku olulisus ähmastunud.

Kaasaegse skisofreelise üldise õhkkonna foonil pakume teile teatri turvaliste seinte vahel võimalust süveneda poolteist tundi olemise ajalikkusesse. Teeme poeetilise katse ning eemaldame kapitalismi, sõja ja ka inimese ning vaatleme, mis siis juhtub.

Doktor Essenson ja selgeltnägija Karing aitavad üle saada surmahirmust, saamahimust ja klammerdumisprobleemidest, avavad teie silmad, kaotavad teie kõige halvaloomulisemad kired ja teid ähvardavad katastroofid, päästavad teie peast valla loomingu ka kõige raskemal hetkel… kindlustavad õnneliku lõpu…

Tegemist on imetabase ja palju ilusat visuaali pakkuva pool-dokumentaalse häppeningiga.

Katrin Essenson (s 1973) on vabakutseline koreograaf, tegevuskunstnik ja kuraator. Jarmo Karing (s 1978) on etenduskunstnik, tegelenud koreograafia ja liikumise loomisega.

Esietendus 13.01.2016.

Pärast teist etendust, 14.01.2016 toimub vestlus kunstnikega. Vestlust modereerib Madli Pesti.

Lavastus on alla 14-aastastele mittesoovitatav.

NB! Etendusel on kohati tunda bensiini lõhna.

Võtame vastu ka gruppe!

Lisalugemist lavastuse kohta on võimalik leida lehelt Lavastusest enam.

Galerii

Osalised

  • Idee autorid, lavastajad Katrin Essenson, Jarmo Karing
  • Kujundus ja dramaturgiline tugi Liina Keevallik
  • Fotod Siim Vahur
  • Valguskujundus Priidu Adlas

Jarmo Karing, Katrin Essenson, Marko Mägi