Karistamatuse oaas (Tšiili)


Osalised

  • lavastaja

    Marco Layera

  • dramaturgid

    Dramaturgid: Elisa Leroy, Martín Valdés­-Stauber

  • lavakunstnikud

    Sebastián Escalona, Cristian Reyes

  • helilooja

    Andrés Quezada

  • lavastaja assistendid

    Humberto Adriano Espinoza, Katherine Maureira

  • produtsendid

    Victoria Iglesias, Álvarez de Araya

  • tehniline juht

    Karl Heinz Sateler

  • produktsioon

    Teatro La Re­sentida, Münchner Kammerspiele

  • kaasproduktsioon

    Matucana 100, Schaubühne Berlin

Laval

Osalevad: Diego Acuña, Nicolás Cancino, Lucas Carter, Mónica Casanueva, Carolina Fredes, Imanol Ibarra, Carolina de la Maza, Pedro Muñoz.

Kaheksa keha liiguvad üle lava müstiliselt ja kramplikult. Nad marsivad, treenivad ja tähistavad – ent jääb arusaamatuks, kas nende liigutused väljendavad kannatust või rõõmu, uhkust või hirmu. Üheskoos moodustavad nad politseijõu: mehaanilise ja väriseva organismi, mis koosneb ainult rangelt distsiplineeritud kehadest. Nad läbivad treeningu, et rakendada vägivalda nii eneste kui teiste suhtes – ja kui midagi on nende kehadesse kirjutatud, jookseb see läbi olemise kõigi kihtide, ja ka läbi elu. Hoida korda! See on käsklus. Abstraktses muuseumiruumis kohtuvad politseinikud, ohvrid ja fantastilised kurjuse olendid õõvastaval karnevalil.

“Oasis de la impunidad” / “Karistamatuse oaas” on kehade uurimus tänaval nii vägivalla objekti, aga ka subjektina. Kuidas muutub võim biopoliitilistes strateegiavormides, jälgimises ja rõhumises, mis vigastab, sandistab ja rüvetab inimkeha? Grotesksetel ja viirastuslikel maastikel mõjub “Karistamatuse oaas” ülestunnistuse, patukahetsuse ja hukkamõistuna.

Marco Layera ja tema trupp La Re-Sentida (Haavunud) loovad koreograafilise uurimuse vägivalla olemusest. Nende süstemaatilise ja individuaalse vägivalla taga oleva motivatsiooni ja selle tagajärgede eest vastutamine keskendub just kurjategijatele. Milline on seos isiklike uskumuste ja vägivaldse distsiplineerimise vahel? Kes on niiditõmbajaks? Kas saab olla õiglust seal, kus alati on olnud karistamatus? Etendus keskendub seaduslikule ja sobilikule vägivalla rakendamisele demokraatias: kes kasutab ja kes kontrollib riigi monopoolsust võimu kasutamise üle.

Etendus kestab 1 tund 30 minutit.

Lavastuses sisalduvad vägivallastseenid ning näidatakse alasti inimkehasid.
Soovituslik alates vanusest 21.

Etendus on hispaania keeles eesti, inglise ja venekeelsete subtiitritega. Teksti on minimaalselt.