Kuraatoriprogramm

Vaba Lava kuraatoriprogrammi paneb teist hooaega kokku tandem rahvusvahelisest kuraatorist Thomas Frankist ja eesti kuraatorist Madli Pestist, kes 2016/2017 aasta programmi valisid avalikule Eesti-sisesele ideekonkursile laekunud 35 projekti ja ca 200 välistaotluse hulgast välja 8 lavastust, koondades need pealkirja alla “IN I OUT”.

Programmis on viis lavastust Eesti tegijatelt ja kolm välismaalt. Lavastused annavad intrigeerivaid vastuseid küsimustele: Kus on piirid võrdsuse ja erinevuse vahel? Kuidas näeme kaalukaussi ühtse identiteedi ning kultuurilise ja poliitilise mitmekesisuse vahel? Kuivõrd võtame vastu erinevusi meile tuttavasse keskkonda? Kui palju oleme valmis jagama? Kui püsiv on meie kultuuriline identiteet? Mida üldse tähendab lõimumine?

Väljavalitud lavastuste hulgas on sõna- ja tantsuteatrit, visuaal- ja tehnoloogilist teatrit, luule- ja muusikateatrit, dokumentaalteatrit ja performance’iteatrit, diskot ja poksi. Märksõnadeks identiteet ja tehnoloogia, filosoofia, iidsed lood ja suuline pärimus, hirmud, eelarvamused, vastandlike väärtuse ühildamine ja lepitamine, identiteedikriis, digitaalne kultuur, argielu uurimused, mehelik kuvand, must huumor.

On nii tuntud tegijaid, kes osalenud Euroopa mainekatel teatrifestivalidel kui ka teatrilaval debüteerijaid, kes tuntud hoopis teistel (kultuuri)aladel.

Vaba Lava kuraatoriprogrammi “IN | OUT” pass
8 lavastust, parimad istekohad, kutse esietenduse peole, üllatused läbi hooaja.
1. septembrist passi hind 69 eurot.

Müügil Piletilevis.

 

Esietendus Lavastus Lavastaja(d) (Kaas)produktsioon
19.09.2016 “sugu: M” Jürgen Rooste
Vaba Lava
1.10.2016 “Ma pigem tantsiksin sinuga” Oleg Soulimenko (Austria/Venemaa) Vaba Lava ja R.A.A.A.M
29.10.2016 “Süüria rahvalood” Helen Rekkor Vaba Lava
14.01.2017 “Sissy pojad” Simon Mayer (Austria) Vaba Lava ja Sõltumatu Tantsu Lava
8.02.2017 “Hulgakesed” Siim Tõniste ja Sveta Grigorjeva Vaba Lava
18.04.2017 “Furby tagasitulek” Urmas Vadi Vaba Lava
12.05.2017 “IDEM” Audiokinetica Vaba Lava ja Vene Teater
22.05.2017 “Eritunnused” Chris Kondek / Christiane Kühl (Saksamaa/USA) Vaba Lava