Uudised

Lavastus “Big Data” valiti Eesti etenduskunstide showcase’i programmi

Juba viiendat korda toimuv Eesti etenduskunstide showcase draamamaa.weekend valis oma programmi Vaba Lava septembris esietendunud kuraatoriprogrammi lavastuse “Big Data”.

“Big Data” on prantsuse lavastaja Alexandre Zeffi visuaal-poeetiline teatriinstallatsioon, mis uurib, kuidas navigeerida digitaalse revolutsiooni järgses maailmas, kus kolossaalse andmemahu tõttu on kättesaadav mistahes informatsioon. Lavastuse peaosades on Mirtel Pohla ja Jarmo Reha ning etendus toimub 3. novembril kell 19 Vaba Lava suures saalis.

FOTO: Kris Moor

Etenduskunstide showcase’i peakorraldaja Liisi Aibel ütles, et „Big Data“ valiti Vaba Lava teatrikeskust esindama, kuna Alexandre Zeffi varasemad lavastused on pälvinud rahvusvahelist edu.

draamamaa.weekend, mis toimub sel aastal viiendat korda, on suunatud välismaistele teatriprofessionaalidele, festivalikuraatoritele ja teatrijuhtidele. Kolme päeva jooksul antakse külalistele ülevaade Eesti etenduskunstide uusimatest suundumustest. draamamaa.weekendi peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks.

Lisaks Vaba Lava “Big Datale” kuuluvad festivaliprogrammi:

– Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioonid “Mademoiselle x” ja “Physics and Phantasma”

– Teater NO99 “NO34 Revolutsioon”, “NO35 Päev pärast vaikust” ja “NO36 Unistajad”

– Teater Vanemuise kaasproduktsioon “AK-47”

– Tallinna Tantsuteatri “DI”

– Sõltumatu Tantsu Lava etendusõhtu “PREMIERE presents”, mis koosneb kahest etendusest – Joanna Kalmu “Débutante” ja Sigrid Savi “Imagine There’s a Fish”.

Festivali programm on kättesaadav draamamaa.ee ja seda korraldab Eesti Teatri Agentuur. Kõik festivali etendused on avatud ka tavapublikule.

Alexandre Zeff on tunnustatud prantsuse noorema põlvkonna näitleja, teatrilavastaja, filmirežissöör ning produtsent. Ta on loonud nii lühifilme kui täispikki mängufilme, samuti dokumentaale. Vaatamata noorele eale on ta teinud üle 20 teatri- ja filmirolli. Alexandre Zeff on lõpetanud Pariisi Konservatooriumi Teatriakadeemia (Conservatoire national supérieur d’art dramatique) esmalt näitleja ja hiljem lavastajana ning samuti Pariisi filmikõrgkooli La Femis (Fondation Européenne pour les Métiers de l’Image et du Son). 2007. aastal lõi Alexandre Zeff oma teatrikompanii nimega La Camara Obscura.

Hooaja avalavastus “Big Data” on osa Vaba Lava 2017/18 aasta kuraatoriprogrammist, mille valisid välja hooaja kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt, konsultandiks oli Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv. Lavastus valiti välja 142 taotluse seast, mis laekusid Vaba Lava rahvusvahelisele ideekonkursile.

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.