Uudised

NARVAS AVATI TEISIPÄEVAL RAHVUSVAHELINE TEATRIFESTIVAL – VABADUSE FESTIVAL


Ilma suurema kärtsu ja mürtsuta, kuid see eest sisukalt ja asjatundliku publikuga, avati teisipäeval Vaba Lava Narva teatrikeskuses teine rahvusvaheline teatrifestival, Vabaduse festival.

Avaetendusena toodi publiku ette Marius Ivaskevičiuse kirjutatud ja Hendrik Toompere jr. lavale seatud uue näitemängu “Totalitaarne romanss” lavastatud lugemine, milles osalesid Draamateatri parimad jõud. Seda etendati festivalil vaid üks kord ja see jõuab suurema publiku ette juba Eesti Draamateatri laval Vaba Lava ja Draamateatri kaasprduktsioonina.

Selle aasta festivali keskmes on teater Kesk-Aasia riikides – Usbekistanis, Kõrgõzstanis ja Kasahstanis. Programm on kirev ja mitemekülgne. “Meie elame siin nagu vanajumala selja taga ja oleme ehk juba unustamas, millisest piiratud ja kontrollitud ühiskonnast me tuleme. Kesk-Aasia riikidel pole aga nii hästi läinud. Kõik see hirm ja keeldude-käskude ühiskond eksisteerib seal vaatamata 30-aastasele iseseisvusele edasi ja on nüüd Venemaa agressiooni varjus veelgi süvenemas,” lausus Vaba Lava juht ja üks festivali kuraatoritest Märt Meos. “Meie ülesanne on anda sealsetele kunstnikele lava ja võimalus oma mõtteid avaldada, ja näidata teatrit, mida nad oma kodumaal teha ei saaks. Ja kus oleks seda veel parem teha kui linnas, mis asub nö hea ja kurja piiril.”

Lisaks väliskülalistele näitab Vaba Lava ka oma eelnevate hooaegade menukamaid lavastusi nagu “Kaks garaaži” ja “Narva – linn mille me kaotasime”

Kogu programmiga saab tutvuda aadressil www.vabadusefestival.ee