ÜLEMINEKUAJA INIMESED


Osalised

 • Lavastaja

  Mihhail Patlasov

 • Dramaturg

  Alina Škljarskaja

 • Kunstnik

  Alina Tihonova

 • Videokujundus

  Mihhail Ivanov / Evi Pärn

 • Helikujundus

  Daniil Koronkevitš

 • Valguskujundus

  Priidu Adlas

Mis on üleminek? Kes on üleminekuinimesed? Üleminekute või muutuste suhtes kõige tundlikumateks inimesteks peetakse kunstnikke. Seepärast esitasimegi küsimused just neile. Marc Shagallist kuni tänapäevani on kunstnike, nende tõeliste üleminekuinimeste looming ja lood avanud varjatud konflikte põlvkondade, rahvuste ja riikide vahel. Üleilmsed sotsiaalsed ja kultuurilised muutused ei seostu ainult poliitilise režiimi teisememisega, vaid ka näiteks rändelainetega. Kunstnikud vastavad küsimustele iseenda, aja ja keskkonna kohta, milles nende looming sünnib või jääb sündimata. Need vastused jõuavad meieni ajas ja ruumis muutuvate isiklike lugude kaudu. Iga lugu määratleb üleminekut omal moel, iga uus koht võib anda loomingule uue suuna. Mille nimel maksab tänapäeval kunsti teha? Vastuseid on palju ning igas neis peegeldub kaasaja igapäev.

Mihhail Patlasov on rahvusliku teatripreemia „Kuldne Mask“ kahekordne laureaat ja Peterburi kõrgeima teatripreemia „Zolotoi sofit“ laureaat. Peterburi Aleksandriski teatri lavastaja.

Lavastus on koostatud vestlustest, milles osalesid: Ene-Liis Semper, Marko Mäetamm, Aleksei Gordin, Raoul Kurvitz, Olesja Katšanovskaja-Münd, Artemi Troitski, Maria Bonšuk & Sergei Haragorjev, Dmitri Filiminov, Andrei Kedrin, Sergei Minin, Ingrid Margus ja Martin Saar, Bita Razavi, Edith Karlson, Darja Popolitova, Varvara & Mar, Dénes Farkas, Evi Pärn, Alina Tihhonova, Daniel Kolpaktši, Aleksander Openko.

Esietendus 29. jaanuaril 2020 Vaba Lava Narva teatrikeskuses.

Etendused kell 19.00

29.01 / 30.01 / 05.02 Narvas
26.02 / 9.03 / 10.03 / 04.04 Talllinnas

29. jaanuaril toob Vaba Lava Narva teatribuss teatrikülastajad Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Sillamäelt Narva vaatama Vaba Lava 2019/2021 kuraatoriprogrammi esietendust “Üleminekuaja inimesed”.

BUSSI MARSRUUT

Sõit saab alguse kell 17.30 Kohtla-Järve endise Prestone kaupluse parklast, järgmine peatus on kell 17.50 Iidlas Araxese poe kõrval asuvas bussipeatuses, kell 18.00 on buss Jõhvi ning kell 18.25 Sillamäe bussijaamas.

Narvast tagasi sõidab buss samuti marsruudi Sillamäe-Jõhvi-Lidla-Kohtla-Järve.

Vaba Lava Narva teatrikeskusest tagasi väljub buss 15 minutit pärast etenduse lõppu.

BUSSIPILET 

Edasi-tagasi pilet maksab 8 eurot.
Pileteid saab osta Piletilevist

_________________________________________________________________________________

MEEDIAKAJASTUSED

Põhjarannik – Vaba Lava Narva teatrikeskuses küpseb tükk “Üleminekuaja inimesed”