“…and Blue”

Draama2015 Kuraatoriprogrammi lavastus Tants, Tallinn

Korraldaja Fine5 Tantsuteater

„…and Blue“ – Eesti Teatri tantsuauhinna 2015 laureaat

“See on lugu igaühest meist- tõusudest ja langustest, võitudest ja kaotustest, üksindusest ja soojusest, mis on mõistetav ainult sinu hingele.“ L.Tsõganova

Fine5 Tantsuteatri lavastus „…and Blue“ peegeldab konflikti progresseeruvast „üksiolemise-tundest“ meie sees ja meie ümber – hirmu ja pinget, mis tekib üksikindiviidi ja grupi vahel, kui empaatiavõime asendub ükskõiksuse ja hoolimatusega.

Postimees 11.11.2014, Heili Einasto: “Tantsijad visklevad ja voolavad, hiilivad ja hängivad, sõuavad ja sõdivad – iseenda ja üksteisega – , olles peaaegu kogu aeg koos ja ikkagi nii ängistavalt üksi. Elu näib uppuvat tarbetute ettevõtmiste suurustlevasse saginasse, igaühe määratlematutesse muredesse ja tõeliselt oluline – kaasinimene – vajub märkamatult suhtlemise suutmatusest tekkivasse loobumiste laukasse. Fine 5 tantsukeel on selles porise argipäeva kirjelduses ootamatult poeetiline ja voolav: tantsijate kehad siuglevad nii, nagu oleksid nad unustanud, et neis on ka pikad luud.” Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Fine5 Tantsuteater tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist “Nordstar” asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008).

Kestvus: 60min.
Esietendunud 6.11.2014 Vaba Lava kuraatorprogrammis

"...and Blue" videoklipp

Aeg ja koht:

5.aprill 18.00 Pärnu Endla Küün,

7.aprill 19.00 Rakvere Teatri väike saal,

14.&15.aprill 19.00 Tallinn Vaba Lava,

27.aprill 19.00 Tartu Sadamateater

 

Vaata lisaks: www.fine5.ee

Video: https://vimeo.com/120894178

Galerii

Osalised

  • Lavastajad ja koreograafid Tiina Ollesk, Rene Nõmmik
  • Muusika Taavo Remmel, Virko Veskoja
  • Valguskujundus Airi Eras
  • Kostüüm Epp Kubu
  • Visuaal Rain Saukas
  • Tehniline teostus Priidu Adlas
  • Tantsijad Helen Reitsnik, Tatjana Romanova, Simo Kruusement, Endro Roosimäe, Tiina Ollesk, Olga Privis