“Eritunnused” (Distinguishing Marks )

Esietendus, Vestlus trupiga, külalisetendus Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis Teater, Tallinn

Korraldaja Vaba Lava

Viimase viie aasta jooksul peetud loengute ja loodud lavastuste käigus on Berliini performance‘i-duo videokunstnikud Chris Kondek ja Christiane Kühl uurinud uute digikeskkondade teatraalseid aspekte.

Seekord on kunstniketandemi huviorbiiti sattunud `meie aja kangelane`, meie lipulaev E-Eesti, seega on iseenesestmõistetav, et Kondeki ja Kühli uusim lavastus valmibki just Eesti pinnal. Koostöös eesti dramaturgi, etenduskunstnike ja IT spetsialistiga (Piret Jaaks, Roland Laos, Barbara Lehtna, Helen Kask ja Taavet Jansen) on valmimas lavastus, mille keskmes on Eesti edulugu, alates tema tagasihoidlikust sünniloost eesti soodes ja rabades kuni sirgumiseni salapäraseks ja nähtamatuks E-Eestiks. Kuna igal säraval mündil on ka teine pool, siis tegeleb see lavastus muuhulgas e-ühiskonna hämaramate varjukülgedega.

Lavastuse `kangasse` on sisse põimitud mitmeid peaaegu usutavaid ja dramaatilisi lugusid, näiteks äpardunud e-residendist ettevõtjast või X-teel suure kiiruse tõttu rööbastelt maha sõitnud müütilisest, üksildasest rändurist, kes palub end kutsuda E-Eestiks.

Samanimeline bränd E-Estonia kuulutab – The Future is Now – tulevikule on alus pandud juba praegu. Samas, kas keegi saab täie veendumusega öelda või ennustada, milline see tulevik võiks välja näha?

Sellele küsimusele kutsubki lavastus “Eritunnused” kõiki vaatajaid kaasa mõtlema.

Kunstnike kollektiiv esitab oma uurimustöö tumedamaid tulemusi mai lõpus Vabal laval. Vaatajatel on võimalus osa saada performance ist, kus on kasutatud erinevaid metoodikaid ja esitusstiile; kusjuures lavastuses on võrdväärseteks komponentideks video, heli ning digitaalsed lahendused.

Etendus on eesti ja inglise keeles.

Esietendus 22. mai 2017 Vaba Lava teatrikeskuses.

23. mai etendusele järgneb vestlus trupiga.

Järgnevad etendused: 23., 24., 25. ja 26. mai Vaba Lava teatrikeskuses.

28. mail ERMi teatrisaalis.

Lavastust toetab Goethe Instituut ja PK Ilmarine Hotel (Ilmarise hotell)

Lavastuse väljatoomine toimub projekti “Theatre Expanded” raames, mida toetab Interregi Kesk-Läänemere 2014-2020 programm.
Meediakajastusi:
https://youtu.be/hxKz155Q7KQ

Galerii

Osalised

  • Lavastajad Chris Kondek ja Christiane Kühl
  • Dramaturg Piret Jaaks
  • Etendaja Roland Laos
  • Etendaja Barbara Lehtna
  • Etendaja Taavet Jansen
  • Etendaja Helen Kask