Etenduskunstide HACKATHON


Vaba Lava kuraatoriprogrammi uus hooaeg saab avapaugu 23. septembril, kui toimub rahvusvaheline etenduskunstide hackathon, mis toob Tallinnasse kokku Eesti ja Prantsuse trupid (Eestist Vaba Vorm ja teater Kelm ning Prantsusmaalt Kobal’t). Nädala jooksul lavastatud etenduskunstide lühivormid tuuakse publiku ette Vaba Lava ja Telliskivi loomelinnaku erinevates etenduspaikades. Hackathon tipneb 23. septembril kell 14–17 toimuva avaliku showing’uga, kus presenteeritakse kolme etenduskunstide lühivormi. Sellise kunstilise katsepolügoni eesmärk on tuua kokku Eesti ja väliskunstnikke, et sünniksid uued koostööprojektid, mida nii sel hooajal kui loodetavasti ka tulevikus publiku ette tuua.

Vaba Vorm on sotsiaalsete teemadega tegelev väike teatrikompanii, mis toob La Muu jäätisekohvikus välja humoorika lühilavastuse ebaõnnestumistest „Asjad, mis ei tulnud välja”. Vaba Vormi etendustiimi kuuluvad Siim Tõniste, Piret Jaaks ja Kaisa Selde (NUKU). Vaba Vormi lühillavastus on inspireeritud Vaba Lava suurtoetaja Elisa Eesti teemal “Elu on elamust väärt”.

Teater Kelm toob Telliskivi loomelinnaku rohelises saalis välja installatsioonilise lavastuse „Clean and Back Again: A Robot’s Tale”, mis räägib sellest, mis juhtub, kui masinad omavahele jäävad. Kelmist osalevad Karoliina Kull ja Karl Koppelmaa.

Prantsuse truppi Kobal’ti kuulub 3 näitlejat ja 2 lavastajat, kes õppisid koos Avignoni Konservatooriumi lavakunstikateedris ja jätkasid õpinguid Pariisi Rahvuslikus Konservatooriumis. Trupp kasutab lavastuste väljatoomisel koosloomemeetodeid – improvisatsioonid põhinevad sageli klassikalisel või kaasaegne dramaturgial, mis on lavastuste lähtepunktiks (nt Moliere´i, Koltes’i jne näidendid). Tallinnas teevad nad oma nägemuse Shakespeare’i „Hamletist” ning kaasavad selleks mitmeid vabatahtlikke etendajaid Eestist. Kobal’tist osalevad hackathonil Mathieu Boisliveau ja Thibault Perrenoud.

Etenduskunstide hackathon 23. septembril on publikule tasuta ja algab kl 14 kogunemisega Vaba Lava ees. Hackathoni toetab Elisa.

Etenduskunstide hackathon 23. septembril on publikule tasuta.

Kogunemine Vaba Lava ees kell 14. 

*

Hackathon leiab aset Vaba Lava kuraatoriprogrammi raames, mille on kokku pannud Vaba Lava kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt.

Hackathon toimub koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis. Hackathoni toetab Elisa ja Tallinna linn.