Goodbye Berlin!


Osalised

 • lavastaja / kunstnik

  Polina Solotowizki

 • koreograaf

  Natalija Shurganova

 • muusikakujundus / kitarriõpetaja

  Aleksandr Žedeljov

 • valguskunstnik

  Anton Andrejuk

 • hääleseade

  Anna Dõtõna

 • löökpilliõpetaja

  Mihhail Nikitin

 • inspitsient

  Jekaterina Jegorova

Laval

Maik- Mikhail Manevich Tschick / kitarr - Stanislav Kolodub ema / Fricke / õde - Anna Markova Iza - Karin Lamson isa / naine / Raiber / löökpillid - Aleksander Kuchmezov

Lavalugu “Goodbye, Berlin!“ põhineb saksa kirjaniku Wolfgang Herrndorfi bestselleriks kujunenud noorteromaanil “Tschick“. Akustilist live-kontserti meenutavas muusikalises lavastuses on kesksel kohal tuntud rokklaulud, mida näitlejad laval esitavad. Muusika taustal rullub lahti kahe 14-aastase noormehe seiklus pikal teekonnal varastatud autoga. Road-movie stiilis suveseikluse käigus õpivad poisid mõistma iseennast, maailma, sõprust ning armastust.

Peategelane Maik, kelle pilgu läbi lugu jutustatakse, on kinnise loomuga nohiklik teismeline. Tal ei ole sõpru, küll aga on tal kodus palju probleeme (alkohoolikust ema, truudusetu isa). Maik on salaja armunud klassi kõige populaarsemasse tüdrukusse, kuid ei julge seda välja näidata. Seiklused saavad alguse pärast seda, kui Maik sõbruneb klassivennaga, kel hüüdnimeks Tschick. Uus sõber on vene emigrantide perest pärit keerulise sotsiaalse taustaga noormees Andrei Tschichatschow, kes varastab auto, millega poisid kahekesi mässumeelsele teekonnale asuvad.

Noormeeste erinev sotsiaalne päritolu ja kultuuriline taust kaotavad igasuguse tähenduse küsimuste ees, millega neil ootamatul reisil silmitsi tuleb seista – olulisele kohale tõusevad armumine ja julgus.

Teekonnal avastab Maik enda jaoks, mida tähendab sõprus, mis on armastus ja mida kujutab endast pühendumine. Seikluse käigus kohtavad noormehed väga erinevaid inimesi. Teiste seas tüdrukut nimega Iiza, kes esialgu tundub noormeestele metsikuna ning kellesse Maik hiljem armub. Ühel hetkel tunnistab ka Tschick Maikile, et… 

Kui kaugele nad oma teekonnal jõuavad? Millise kogemuse uued sõbrad pöörasest suveseiklusest kaasa võtavad? “Goodbye, Berlin!“ aitab mõista teismeliste tundeid ning nende keerulist teekonda enda tundmaõppimisel ja väärtustamisel.  See on lugu täiskasvanuks saamisest.

*Tõlkis Aleksandra Gorbova. Näidendi tõlkimist toetas Goethe Instituut

Lavastus on vene keeles, eestikeelse sünkroontõlkega.

SOOVITUSLIK VANUS 14+