Narva – linn, mille me kaotasime


Osalised

 • Lavastaja ja autor

  Julia Aug

 • Kunstnik

  Elisa Sinisalu

 • Videokujundaja

  Laura Romanova

 • Muusikaline kujundaja

  Ardo Ran Varres

 • Valguskujundaja

  Ivar Piterskihh

 • Valgustehnik

  Margus Ruhno

 • Helitehnik

  Raido Linkmann

 • Tõlk ja tõlkija

  Tiit Alte

 • Etenduse juht

  Roberta Vaino

 • Produtsent

  Katarina Tomps

Laval

Mirtel Pohla, Kristo Viiding (Eesti Draamateater), Ott Kartau, Loviise Kapper, Ragnar Uustal

Ühe linna hävitamise lugu.

Kas teadsid, et Narva on ainus eesti linn, mis ei ole oma nime vahetanud? Kõigil teistel on nimi muutunud mitmeid kordi.

Sõjaeelne Narva oli väga ilus linn. Barokse vanalinna, kultuurielu ja inimestega – tõeline Põhjamaade pärl. See oli kaubanduse ja kaupmeeste, vabrikute ja tööliste linn. Piirilinn, mille tänavatel võis kuulda eesti, vene ja rootsi keelt.

Mis on sellest Narvast saanud? Mis juhtus 1944. aasta 6. ja 7. märtsil? Kes võttis vastu otsused Narva maatasa pommitada ja asendada unikaalsed ajaloolised hooned vaid mälestustega nendest? Tulemerest tuhaks saanud linn lükati kokku kui ehituspraht. Aga millised olid need inimesed ja nende lood, kes elasid Vana-Narvas?

Julia Augi uuslavastus “Narva – linn, mille me kaotasime” põhineb dokumentaalsetel materjalidel ja Narva linna legendidel. Lavastus soovib linnale tagasi anda mälu ja endise välimuse, sest sellel, kes ei mäleta oma minevikku, ei saa olla tulevikku.


“On the Edge” on sündmuste sari uute tehnoloogiate testimiseks ja tutvustamiseks projekti „New Technologies and Innovation in Theater“ raames. Projekti rahastab 90% ulatuses Eesti-Vene piiriülese koostöö programm 2014-2020. Selle sisu eest vastutab ainuisikuliselt Vaba Lava ning selles kajastatu ei peegelda mingil juhul Programmi, programmis osalevate riikide ega Euroopa Liidu seisukohti. Rohkem infot projekti kohta siin ja programmi kohta www.estoniarussia.eu.

Plakati foto pärineb Virumaa Muuseumi kogudest, foto autor Carl Sarap (RMF 100:1401).


Esietendus: 02.12.2022 Vaba Lava Narva teatrikeskus.

Kestus: 1 tund ja 45 minutit (ilma vaheajata).

Laval suitsetatakse.

NB! Etendus on eesti keelse, inglise- ja venekeelsete subtiitritega!

Täname:
Tiit Alte, Sergei Poljatšihhin, Raul Kajar, Toomas Boltowsky, Mari-Leen Tammela, Toomas Hiio, David Vseviov, Meelis Muhu, Inge Vagiström, Jana Volke, Mare Raidma, Berit Burmann, Anett Rannamets, Henri Mäll, Margus Terasmees, Eero Druus, Siim Soop, Aleksandr Moissejenko, Aleksei Vinogradov, Erik Proos, René Abramson, Anne Kalinen, Mart Rekkaro, Leelo Tungal, Laine Mägi, Maarja Ora, Eva Maria Suurevälja.

Etendused

Ilja Smirnov

Meedia