Uudised

Sel nädalal esietendub Vaba Lava kuraatorprogrammi lavastus “fac!+do!+totum”

Vaba Lava teatrikeskuses esietendub sel nädalal esimese kuraatorprogrammi hooaja eelviimane lavastus “fac!+do!+totum”. Peeter Raudsepa ja Krista Köstri eestvedamisel tuuakse publiku ette tantsu- ja tekstilavastus, milles tantsijad ja näitlejad küsivad assotsiatiivsete rännakute kaudu: “Kuidas olla sundimata? Kuidas saada tugevaks?”

Charles Bukowski on öelnud ühes oma luuletuses:
“keegi ei saa sind päästa peale sinu enda./ sind pannakse ikka ja jälle pea-aegu võimatutesse olukordadesse./ nad püüavad sind ikka ja jälle läbi suitsukatte, teeskluse sundida alluma,/ jätma järele ja/või surema vaikselt enda sees.”

Sund rikastuda, sund ennast unustada, sund süüdi tunda, kui ei ole rikkaks saadud. Nende sundidega tegelebki Raudsepa/Kösteri lavastus “fac!+do!+totum”, kus kolme tantsija ja kahe näitleja assotsiatiivsete rännakute kaudu küsitakse: kuidas olla sundimata? Kuidas saada tugevaks?

Jõud peitub sealjuures ebatäiuslikkuses. Niisugune on Bukowski sõnum läbi tema romaanide ja luuletuste. Madal-stiili meistrina tuntud kultuskirjanikul on tegelikult pistmist iga inimese olemisega selles ühiskondlikus pornopoes, mida kapitalism nimetab parimaks leiutiseks maailmas. Lavastus “fac!+do!+totum” pole liikumisnumbritega luuleõhtu, vaid ühe Los Angelese joodikust zen-masteri kogemuse taasloomine-edastamine lavalises vormis. Elu kulgeb, sitt juhtub, aga ebaõiglust ei pea sina mitte taluma.” (Peeter Raudsepp)

Lavastaja: Peeter Raudsepp
Koreograaf: Krista Köster
Kunstnik: Keili Retter
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Projektijuht: Grete Nellis
Kaasprodutsent: Vaba Lava
Laval: Rene Köster, Carmel Köster, Kreete Pillenberg, Hellar Bergmann, Peeter Raudsepp

Etendused: 9., 10., 16., 17. mai 2015
Vabal Laval kell 19.00
Piletid saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Lisainfo:
vabalava.ee/kuraatoriprogramm
facebook.com/vabalavatelliskivis
https://www.facebook.com/events/421348534698378/
grete_nellis@outlook.com
+372 5552 740