Uudised

Sõltumatu Tantsu Lava avab uksed 1. oktoobril pärlitega Eesti kaasaegse tantsu ajaloost

Sõltumatu Tantsu Lava on uus kaasaegse tantsu lava Telliskivi loomelinnakus. Sõltumatu Tantsu Lava avamisprogramm – Tants Reloaded toimub 2. – 23. oktoobrini ja toob taas lavale omal ajal olulised lavastused Eesti kaasaegse tantsu ajaloost.

Saalis, millel nimeks Sõltumatu Tantsu Lava, saab alates oktoobrist kolmapäeviti ja neljapäeviti näha Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut. Ühtlasi astub Sõltumatu Tantsu Ühendus edaspidi üles Sõltumatu Tantsu Lava nime all.

Retrospektiiviga alustab neist kõige uuem, 2011. aastal esietendunud *Karl Saksa *palju tähelepanu pälvinud lavastus “*The Drone of Monk Nestor”*

Nädal hiljem näeb 2006. aastal esietendunud *Triin Reemanni „Hea kuudis“,* mis on samal õhtul *Taavet Janseni* 2002. aastal valminud *tantsufilmiga „Trinitriin“*. “Trinitriin” valiti 2006. aastal parimaks filmiks Reject filmifestivalil Rotterdamis. Triin Reemanni debüütlavastus rühkis omal ajal otsemaid Euroopa lavadele ning seda näidati mitmetel festivalidel nii Eestis kui Aerowaves võrgustiku festivalil Resolution! Suurbritannias The Place teatris. „Hea kuudis” on jõudnud noppida auhindu Saksa festivalilt ning ka Moskvas festivalil Personal Profiles. 8 ja 9.oktoobril on Triin peale mõningast pausi taastagasi ja laval.

2005.aastal lavavalgust näinud *Raido Mägi “Meelega2” *oli tookord jätk, sealt kust Raido pooleli jäi „Meelega“ esimese osas. Mägi eelmine töö “Meelega” oli omas hetkes üks Eesti kaasaegse tantsu eredamaid sooloetendusi ja seda esitati üle 30 korra erinevatel festivalidel Eestis, Rootsis, Soomes, Taanis, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Šveitsis ning
Venemaal, teiste seas Tanz Im August festivalil Berliinis ja ImPuls Tanz festivalil Viinis. Eesti publikul on võimalus nüüd seda taas pea 10 aastat hiljem näha ja Raido enda esituses.

Neljandal oktoobri nädalal, taasetendub *Kaja Lindali *2004. aastal valminud *“Kiri maalt” *lavastus, millega Kaja balletimaailmast nüüdistantsu sisenes, pälvides Philip Morrise Tantsuauhinna läbilöögi preemia. Tants Reloaded programmi lõpetab Kajaga koos pilk tulevikku, kus *Külli Roosna ja Kenneth Flak lavastuses “Blood Music” *võtavad välja juhtmed ning seovad oma keha külge masinad.

Sõltumatu Tantsu Lava eestvedaja Triinu Aron kommenteerib, et “vaatamata sellele, et nii mõnigi lavastus tuli üles otsida VHS-lt, on tähelepanuväärne fakt, et kõiki töid esitavad täna, 10 aastat hiljem samad tantsijad, lavastuste autorid ise. Seetõttu on lavastus küll sama, aga esitus kindlasti midagi hoopis muud kui omal ajal“.

Tants Reloaded videotutvustus: https://youtu.be/oW3vd_L3oq0

Tants Reloaded programm kestab 2-23.oktoober Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi 60a.

Jälgi meid:ww.stl.ee!

Sõltumatu Tantsu Ühendus avab uhiuue kaasaegse tantsu lava uksed

Evelin Lagle
Sõltumatu Tantsu Lava/ STL
www.stl.ee
+37255572477